Badminton: Akademickie ME i MŚ seniorów 2019 w Polsce!

 

Ostatnie dni są dla polskiego badmintona bardzo udane pod względem organizacyjnym. Katowice otrzymały prawo organizacji mistrzostw świata seniorów (weteranów), zaś Łódź Akademickich Mistrzostw Europy. Obie imprezy odbędą się w 2019 roku.

Doroczny kongres BWF (światowa federacja badmintona), odbywający się na Jamajace, decyzję o przyznaniu praw organizacyjnych mistrzostw świata seniorów podjął wczoraj późnym wieczorem. Katowice konkurowały z duńskim Kolding, w którym w tym roku rozgrywane były mistrzostwa Europy elity. Na Kongresie Polskę reprezentowali Zorika Mikołąjczak i Ireneusz Górniok, osoby odpowiedzialne w dużej mierze za organizacyjne sukcesy cyklu imprez mistrzowskich organizowanych w Lubinie na przestrzeni lat 2015 – 2017 (Zorika) oraz dużych turniejów międzynarodowych, rozgrywanych w Bieruniu i okolicach. Ta dwójka przywozi z Jamajki świetną informację. Mistrzostwa świata seniorów (zawodników w wieku 35-75 lat) odbędą się jesienią 2019 roku w katowickim Spodku, mogącym pomieścić nawet 11 000 kibiców. To wielkie sportowe wydarzenie poprzedzone będzie Festiwalem Badmintona, którego szczegóły nie są jeszcze dokładnie znane, ale który będzie na pewno znakomitą promocją tej pięknej dyscypliny w Polsce i na świecie. Ten sam kongres przyznał prawa organizacji mistrzostw świata juniorów w 2019 Pradze. Tak więc za dwa lata na dwutygodniową, największą imprezę dla badmintonistów do 19 roku życia będziemy mieli też bardzo niedaleko.

To jednak nie wszystko. W dniach 23-29 czerwca 2019 roku w Łodzi odbędą się Akademickie Mistrzostwa Europy. To impreza mniejszej rangi, ale też gromadzi wielu znakomitych graczy, a Polacy (choćby w tym roku) odnoszą na niej spore sukcesy. Osoba zbliżona do polskich władz badmintona wspominała, że to jeszcze nie koniec dobrych wiadomości, ale nie chciała zdradzić szczegółów. Jak tylko czegoś się dowiemy, od razu was o tym poinformujemy.

 

Bartosz Szafran4843 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password