Badminton – All England Open: Ćwierćfinał nie dla Nadii i Roberta

Nadia Zięba i Robert Mateusiak odpadli już z badmintonowego turnieju All Enland Open, pierwszego w tym roku w cyklu Superseries. W meczu, którego stawką był ćwierćfinał Polacy przegrali w dwóch setach z Japończykami Arisa Higashino i Yuta Watanabe.

Japończycy to stosunkowo młoda para, niedługo grająca na światowym poziomie. Już wczoraj sprawiła niespodziankę, eliminując rozstawionych z czwórką Indonezyjczyków Praveena Jordana i Debby Susanto. Dziś potwierdzili dobrą dyspozycję bez większych kłopotów eliminując najlepszą polską parę. Inna sprawa, że Nadia i Robert dalecy są od swojej najlepszej dyspozycji, która dawała im trzy razy olimpijski ćwierćfinał. W pierwszej partii od początku do końca prowadzili rywale, polski mikst nie zdołał nawet doprowadzić do remisu.

Druga partia długo wydawała się być pod kontrolą polskiej pary. Mateusiak i Zięba grali dokładniej, popełniali znacznie mniej błędów, w przerwie technicznej prowadzili nawet 11:4 i wydawało się, że do rozstrzygnięcia potrzebny będzie trzeci set. Japończycy zaczęli jednak sukcesywnie odrabiać straty i do remisu doprowadzili przy stanie po 16. Końcówka należała do Azjatów, którzy wygrywając trzy ostatnie wymiany zapewnili sobie awans do ćwierćfinału.

Yuta WATANABE Japan
Arisa HIGASHINO Japan
Poland Robert MATEUSIAK
Poland Nadiezda ZIEBA
21-13 21-18

Bartosz Szafran4709 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.