Badminton – All England Open: Wojtkowska i Pietryja odpadają w eliminacjach

Badmintonowy Wimbledon rozpoczęty! W Birmingham, w eliminacjach najbardziej prestiżowego turnieju badmintonowego w Europie, zagrali Paweł Pietryja i Aneta Wojtkowska. Sztuka awansu do turnieju głównego niestety im się nie udała. 

Paweł Pietryja i Aneta Wojtkowska w pierwszej rundzie eliminacji trafili na Czechów Jakuba Bitmana i Alzbetę Basovą. To było drugie spotkanie tych dwóch mikstów, w pierwszym lepsi, w czasie Polish International w Bieruniu w 2016 roku, okazali się Paweł i Aneta. Nie inaczej było i tym razem. Polacy w obu setach prowadzili od pierwszej do ostatniej wymiany, jedynym, co udało się osiągać Czechom, to chwilowe remisy. Nasz para grała bardzo dobrze, dokładnie, nie popełniając zbyt wielu błędów. Rywale byli bezradni, przegrywając w dwóch gładkich setach.

W decydującym meczu rywalami byli Tajwańczycy Chi Lin Wang i Chia Hsin Lee. Teoretycznie niżej notowani Azjaci nie dali polskiej parze większych szans. Po raz kolejny potwierdziły się dwie badmintonowe prawdy – po pierwsze ranking nie oddaje w pełni umiejętności graczy z Azji, po drugie Polacy z takimi rywalami grać anie nie lubią, ani nie potrafią. W obu setach Tajwańczycy szybko budowali bardzo solidną przewagę, by potem spokojnie kontrolować wydarzenia na korcie. Nie dali naszej parze nawet cienia nadziei na wygraną.

Dzisiejsze wyniki naszego miksta TUTAJ

Jutro w pierwszej rundzie turnieju głównego zobaczymy Roberta Mateusiaka i Nadię Ziębę w starciu z Tajwańczykami Lin Chia Yu i Wu Ti Jung.

Bartosz Szafran4869 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password