Badminton – AME: Dwa zwycięstwa polskiej drużyny w pierwszym dniu

Dwa zwycięstwa w grupie odniosła drużyna Uniwersytetu Opolskiego reprezentująca Polskę na drużynowych akademickich mistrzostwach Europy w badmintonie. Polacy na turnieju w Ljubljanie pokonali Francuzów i Szwajcarów.

W pierwszym meczu reprezentanci Polski, występujący pod szyldem Uniwersytetu Opolskiego pokonali 3:2 Francuzów ze Strasburga. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, o ostatecznym triumfie zadecydowało zwycięstwo Kornelii Marczak i Anety Wojtkowskiej w deblu pań. Wcześniej nasze panie jednak przegrywały swoje pojedynki. Wojtkowska w deblu z Pawłem Pietryją przegrali niespodziewanie po trzysetowej walce z Mateo Martinezem i Alix Saumier. Tylko w drugim secie nasi reprezentanci na mistrzostwa świata w Glasgow zaprezentowali dobrą grę, wygrywając do 8. W pierwszej i trzeciej partii ulegli na podwyższenia. Natomiast w singlu Marczak dość łatwo uległa Octavii Pencasari. Na szczęście w składzie jest Mateusz Dubowski. Świeżo upieczony mistrz Polski w singlu, także szykujący się do wyjazdu do Szkocji wygrał i w grze pojedynczej z Alexandre Hammerem i w deblu wraz z Pietryją, choć tu zwycięstwo z Thomasem Bauresem i Martinezem wisiało na włosku – w decydującej partii Polacy wygrali 23:21.

Wyniki meczu z Francją TUTAJ

W drugim meczu zagrali opolanie z szwajcarską drużyną z Neuchatel. Już po trzech grach wiadomo było, że zwycięstwo będzie nasze. Nasz mikst zrehabilitował się za poranną porażkę, w dwóch krótkich setach pokonując Lorisa Pierrehumbert i Katarzynę Wójtowicz. Mateusz Dubowski również bez kłopotu poradził sobie z Krzysztofem Wójtowiczem, a Marczak jeszcze sprawniej uporała się z Viviane Richard. W ostatnich dwóch grach lepsi byli także Polacy reprezentujący Uniwersytet Opolski. Debel Dubowksi – Pietryja pokonał duet Pierrehumbert – Krzysztof Wójtowicz, a Marczak z Wojtkowską odprawiły Richard i Katarzynę Wójtowicz – szczególnie gra podwójna pań była jednostronnym widowiskiem.

Wyniki meczu ze Szwajcarią TUTAJ

Jutro w ostatnim meczu grupowym zagramy z Turkami. Jeśli wygramy zajmiemy pierwsze miejsce w grupie i powalczymy o medale czempionatu.

Bartosz Szafran4905 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password