Badminton – AME: Opolanie z brązowym medalem w drużynie

Reprezentacja Uniwersytetu opolskiego zdobyła brązowy medal w turnieju drużyn mieszanych na Akademickich Mistrzostwach Europy w badmintonie. Nic dziwnego, skoro do Ljubljany pojechali Paweł Pietryja, Mateusz Dubowski Aneta Wojtkowska i Kornelia Marczak.

W ostatnim meczu grupowym nasza drużyna zmierzyła się z Turkami z Erzincan University. Już po trzech grach wiadomo było, że opolanie wygrają ten mecz i cała grupę. Paweł Pietryja i Aneta Wojtkowska pokonali Merve Coban i Mahammeda Ali Kurt w dwóch wyrównanych setach. Kolejne dwa pojedynki były jednostronne. Karolina Marczak wraz z Wojtkowską rozgromiły Cannur Candan i Kevser Cekdemir, zaś Pietryja z Mateuszem Dubowskim zwyciężyli Bahadira Kola i Mert Tunc O. Zacięte były gry pojedyncze – po trzysetowych bojach Dubowski przegrał z Ali Kurtem, a Marczak z Coban. Nie zmieniło to jednak faktu, że reprezentacja Uniwersytetu Opolskiego wygrała grupę i awansując do półfinału zapewniła sobie medal.

Wyniki meczu TUTAJ

W półfinale na przeciw naszej drużyny stanęli znów Turcy, tyle że z Uniwersytetu w Uludag. Zaczęło się od miksta, w którym Pietryja i Wojtkowska wygrali z Yusuf Bay i Ozge Bayrak… pierwszego seta. Bayrak to utytułowana zawodniczka, brązowa medalistka mistrzostw Europy z 2014 roku, ale w singlu. Miksta gra rzadko, ale to ona najbardziej przyczyniła się do przegranej polskiej pary. W kolejnych wyraźnie lepsi byli jednak rywale. Drugi punkt Turcy zapisali na swoje konto po tym, jak Sinan Zorlu pokonał w dwóch setach Dubowskiego. To była niemiła niespodzianka, bo mistrz Polski jest wyżej notowany. Polacy nie mieli już marginesu błędu, musieli wygrać pozostałe gry. Jednak zdecydowaną faworytką pojedynku w grze pojedynczej była Nesllhan Yigit. Kornelia Marczak walczyła ambitnie, ale mecz przegrała, w drugim secie bardzo wysoko.

Wyniki meczu TUTAJ

Jutro w Ljubljanie rozpoczną się turnieje indywidualne.

Bartosz Szafran4845 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password