Badminton – AME: Pietryja i Wojtkowska akademickimi mistrzami Europy!

Paweł Pietryja i Aneta Wojtkowska zdobyli w Ljubljanie tytuł akademickich mistrzów Europy w badmintonowej grze mieszanej. W finale pokonali francuski duet Mateo Martinez i Alix Saumier.

Polacy, szykujący się do startu w mistrzostwach świata w Glasgow w słoweńskich mistrzostwach rozstawieni byli z numerem 1. i z roli faworytów wywiązali się bez zarzutu. O poprzednich grach naszego duetu pisaliśmy wcześniej. W dzisiejszym finale polska para była wyraźnie lepsza, choć zwycięstwo nie przyszło bez trudu. W obu setach Polacy utrzymywali nieznaczne prowadzenie, zwyciężając ostatecznie do 16 i do 15.

Nasza ekipa wraca do domu z trzema medalami. Przypomnijmy, że brąz Wojtkowska wywalczyła w deblu z Kornelią Marczak, a nasza drużyna mieszana, w której grali Wojtkowska, Pietryja, Marczak i Mateusz Dubowski także stanęła na najniższym stopniu podium.

Już w środę w Gatchinie rusza turniej White Nights z udziałem naszych reprezentantów.

Finał gry mieszanej AME:

Paweł Pietryja/Aneta Wojtkowska – Mateo Martinez/Alix Saumier (Francja) 21:16, 21:15