Badminton – AMŚ: Polska drużyna kończy na 9. miejscu

Polscy badmintoniści zajęli dziewiąte miejsce w turnieju drużynowym akademickich mistrzostwach świata rozgrywanych w Ramienskoje. W ostatnim meczu Polacy pokonali 3:0 Kanadę.

W pierwszym pojedynku meczu o 9. miejsce zgrali Paweł Pietryja i Aneta Wojtkowska przeciwko Anne Julie Beaulieu i Philippe Gaumond. To był zacięty, wyrównany mecz, w którym o zwycięstwie polskiej pary zadecydowała lepsza skuteczność w końcówce obu setów. Kanadyjczycy grali bardzo przyzwoicie, ale zabrakło im trochę szczęścia i koncentracji.

Bardzo jednostronny był za to pojedynek singlistó, w który świetnie dysponowany Mateusz Dubowski rozgromił Maxime Marina. Nasz młody badmintonista pozwolił rywalowi w pierwszym secie na zdobycie czterech punktów. W drugiej partii Kanadyjczyk zagrał trochę lepiej, ale bariery 10 zdobytych punktów nie przekroczył.

Zwycięstwo w całym meczu dla polskiej reprezentacji przypieczętowała Weronika Grudzina. Polka, która dotąd w Ramienskoje grała słabo i w meczu z Kanadą odniosła dopiero pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach. Nie przyszło jej to łatwo, bo potrzebowała do tego trzech setów i trzech kwadransów zaciętej gry.

Szczegóły meczu z Kanadą TUTAJ

Bartosz Szafran4767 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password