Badminton – Bitburger Open: Maciej Poulakowski w drugiej rundzie

Bardzo dobrze w pierwszym dniu turnieju Bitburger Open zaprezentował się Maciej Poulakowski. Nasz badmintonista wygrał dwa mecze i jest już w drugiej rundzie turnieju należącego do cyklu Grand Prix Gold. 

Poulakowski pojechał do Saarbrucken jako jedyny z Polaków. W tym wysokiej rangi turnieju musiał przebijać się przez eliminacje, a dokładnie jedną ich rundę. Rywalem był niżej notowany reprezentant gospodarzy, Tobias Mund. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, zwłaszcza w pierwszym secie rywal grał z Polakiem jak równy z równym, nawet dość długo był na prowadzeniu, jednak ostatecznie w dwóch setach triumfował nasz singlista.

W pierwszej rundzie turnieju głównego trafił Poulakowski na rywala zdecydowanie trudniejszego, wyżej notowanego Belga Nathana Varvaeke. Zagrał z nim świetny mecz, zwłaszcza w pierwszym i trzecim secie, w których dość wyraźnie dominował na korcie. Tylko w drugiej partii Belg narzucił swoje warunki gry i ją wygrał.

Kolejnym rywalem Macieja będzie Niemiec Kai Schaefer, notowany na początku drugiej setki rankingu BWF. Miejmy nadzieję, że i z tą przeszkodą poradzi sobie nasz badmintonista. Zdobyte w Niemczech punkty dadzą mu bardzo solidny awans w rankingu BWF. Jego wyniki w Saarbrucken możecie śledzić TUTAJ.

Jutro w Bilbao rozpoczynają się mistrzostwa świata juniorów – od turnieju drużyn mieszanych. Grają w nim Polacy, którzy w rankingu BWF zajmują… szóstą pozycję. Czy to oznacza, że powalczą o medale? Wątpliwe, bo ranking jednak nie oddaje w pełni układu sił. Najpierw trzeba w grupie pokonać Belgów i Rumunów, potem zapewne zwyciężyć z Tajwanem… i droga do medalu stanie otworem. Nasz drużyna zagra w najmocniejszym składzie, emocje mamy więc gwarantowane. Relacje z Bilbao oczywiście na naszym portalu. Podobnie jak z Saarbrucken i Izraela, gdzie też zagrają nasi badmintoniści.

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password