Badminton – Bitburger Open: Piękny triumf miksta

Świetnej sportowej niedzieli ciąg dalszy. Robert Mateusiak i Nadia Zięba wygrali w pięknym stylu należący do kategorii Grand Prix Gold turniej Bitburger Open. W dzisiejszym finale nie dali najmniejszych szans siódmej parze świata, Anglikom Chrisowi i Gabrielle Adcock.

To był naprawdę nieźle obsadzony turniej, a Polacy wygrali w nimz dwoma parami klasyfikowanymi w czołowej dziesiątce światowego rankingu. Tak więc tym razem triumfowi polskiego miksta nie można „nic zarzucić” – wygrana w turnieju wysokiej rangi, w dobrym stylu, pokonanie wyżej notowanych rywali. Co najważniejsze wygrana oznacza zdobycz 7000 punktów do rankingu olimpijskiego, co powinno dać Polakom awans na miejsce, gwarantujące start w Rio. Oczywiście do końca kwalifikacji jeszcze daleko (6 miesięcy), ale dyspozycją, którą obecnie prezentują Mateusiak i Zięba daje pewność, że zobaczymy ich w Rio i to nie tylko w roli statystów.

Dzisiejszy finał zagrali Polacy bardzo dobrze, Tylko początkowe fazy obu setów należały do Adcocków, szybko jednak nasza para przejmowała inicjatywę i prowadzenie. Niesamowite ataki Roberta, dobra gra w obronie i precyzyjne zagrania Zięby sprawiały Anglikom mnóstwo kłopotów. Popełniali oni też sporo niewymuszonych błędów, nawet przy zagrywce. Nasz duet nie ustrzegł się kilkuminutowych przestojów, które dawały małą nadzieję Chrisowi i Gabreielle, jednak szybko wszystko wracało do normy, która cieszy polskich kibiców.

Wyniki Polaków w Saarbrucken TUTAJ

Wyniki meczów finałowych TUTAJ

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password