Badminton: Boe i Mogensen (jeszcze) za mocni

Nie było niespodzianki w I rundzie należącego do cyklu Superseries badmintonowego French Open. Carsten Mogensen i Mathias Boe pokonali w dwóch setach Miłosza Bochata i Adama Cwalinę. Dobrze za to w Izraelu zagrali Adrian Dziółko i Michał Kikosicki.

Duńczycy to wielokrotni triumfatorzy zawodów cyklu Superseries, medaliści wszystkich imprez mistrzowskich, z igrzyskami olimpijskimi włącznie. Polacy tak naprawdę dopiero zaczynają w tym składzie wielką karierę, choć przecież Adam to szalenie doświadczony zawodnik. Raz już ze sobą zagrali, wtedy, na mistrzostwach Europy w Kolding lepsi byli Duńczycy, ale w drugim secie nasz debel był bliski sprawienia niespodzianki, przegrał na przewagi. Dziś w Paryżu do sensacji było daleko. Tylko na początku obu setów Polacy dotrzymywali kroku znakomitym rywalom. Tracili, ale niewiele – dwa trzy punkty. W pierwszej partii mieli nawet dobrą serię zdobytych z rzędu pięciu punktów. Po przerwie technicznej Duńczycy jakby wrzucali wyższy bieg i odjeżdżali niczym ekspres pociągowi osobowemu. Adam i Miłosz zdobyli w pierwszym secie 11 punktów, w drugim 12. Na równą grę z takimi rywalami jeszcze przyjdzie czas, potencjał naszej pary z całą pewnością sięga bardzo wysoko.

Tymczasem w  izraelskim Kibbutz Hatzaor od eliminacji rozpoczął się należący do Future Series turniej Hatzor International. W kwalifikacjach zobaczyliśmy dwóch Polaków, którzy bez kłopotu awansowali do turnieju głównego. Wracający do gry po długiej przerwie spowodowanej kontuzją Adrian Dziółko rozgromił w ekspresowym tempie dwóch rywali – Hiszpana Jesusa Barrio 21:3 i 21:5 oraz Izraelczyka Rotema Mogilnera 21:10, 21:7. Michał Kikosicki pokonał bez kłopotu innego reprezentanta Izraela, Shai Yanai 21:8, 21:10.

W turnieju głównym zagrają jeszcze Krzysztof Jakowczuk, Mateusz Danielak, Mateusz Świerczyński, Marcin Nowak, Mateusz Biernacki, Oliwia Socha oraz mikst Maciej Ociepa – Agnieszka Foryta.

Bartosz Szafran4707 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.