Badminton – Bulgarian International: Danielak o krok od ćwierćfinału

Bardzo dobrze zaprezentował się w Sofii na badmintonowym Bulgarian International Mateusz Danielak. Nasz 20-letni, dopiero zdobywający doświadczenie na międzynarodowej arenie singlista był o krok od awansu do ćwierćfinału turnieju. 

Obaj rywale, z którymi zagrał dziś Danielak są w rankingu zdecydowanie wyżej notowani, o około 500 miejsc, byli więc faworytami starcia z Polakiem. Anraz Krapez ze Słowenii w pierwszej rundzie był chyba zaskoczony dobrą grą naszego zawodnika. W efekcie Danielak pierwszego seta wygrał do 18. Role odwróciły się w drugiej pratii, kiedy Słoweniec prowadził od początku do końca, zwyciężając ostatecznie do 16. O awansie do drugiej rundy decydował więc set numer trzy, który do ostatnich lotek trzymał w napięciu. Po niespełna godzinie gry ręce w geście triumfu uniósł Danielak.

W drugiej rundzie, w której wygrana dawała awans do czołowej ósemki Bulgarian International rywalem był Szwajcar Joel Koenig. Przebieg meczu był bardzo zbliżony do opisanego powyżej, jednak w ostatecznym rozrachunku nieco lepszy okazał się rywal. Danielak wygrał drugą partię po emocjonującej końcówce, w dwóch pozostałych setach lepszy był jednak Koenig i w ten sposób zakończył dobry start Danielaka (i Polaków w ogóle) w Bułgarii.

Przed nami teraz bardzo ciekawe badmintonowe tygodnie. Już  w poniedziałek o 7:00 swój pierwszy mecz (z Norwegią) w mistrzostwach świata juniorów zagra nasza drużyna mieszana. We wtorek o tej samej porze zmierzymy się z Egiptem. Po zakończeniu drużynówki odbędą się mistrzostwa indywidualne, także z udziałem naszych reprezentantów. Natomiast ostatnie dwa tygodnie października to dwa turnieje cyklu Superseries, które rozegrane zostaną w Danii i Francji. I tu zobaczymy na starcie naszych badmintonistów.

I runda

Mateusz DANIELAK Poland
Slovenia Andraz KRAPEZ
21-18 16-21 23-21

II runda

Joel KÖNIG Switzerland
Poland Mateusz DANIELAK
21-13 19-21 21-12

Bartosz Szafran4905 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password