Badminton – Bulgarian International: Udane eliminacje Mateusza Danielaka

Czterech polskich singlistów przystąpiło dziś do eliminacji badmintonowego turnieju Bulgarian International. Z kwartetu najlepiej spisał się Mateusz Danielak, który dzięki trzem zwycięstwom awansował do turnieju zasadniczego. 

Danielak eliminacje rozpoczął od zwycięstwa w dwóch dość wyrównanych setach z Serbem Andriją Doderem. W drugiej rundzie nasz zawodnik rozgromił do 7 i do 8 Szweda Folke Bosunda. W decydującym meczu stoczył zacięty bój z Duńczykiem Christoferem Elbrondem, wygrywając ostatecznie w trzech setach. W pierwszej rundzie zagra jutro ze Słoweńcem Andrazem Krapezem.

Po jednym meczu wygrali Michał Kikosicki i Marcin Nowak. Ten pierwszy z Estończykiem Mikkiem Jarveoją, drugi z Cypryjczykiem George Nicoloau – po trzech setach ciężkiej walki. Drugie eliminacyjne przeszkody okazały się dla tej dwójki nie do pokonania. Kikosicki po dobrym meczu w trzech setach uległ Muratowi Senowi z Turcji, zaś Nowak nie dał rady Bułgarowi Dimitarovi Yanakievovi.

Już w pierwszej rundzie odpadł Alan Ostrowski, przegrywając z Serbem Dragoslavem Petrovicem.

Bartosz Szafran4905 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password