Badminton: Cwalina i Bochat w turnieju głównym French Open!

Dwa mecze, sześć setów i ponad półtorej godziny na korcie – tyle potrzebowali Adam Cwalina i Miłosz Bochat by zdobyć awans do turnieju głównego należącego do prestiżowego cyklu Superseries French Open. Jutro w I rundzie przeciwnikami będą znakomici Duńczycy Carstem Mogensen i Mathias Boe.

Pierwszymi rywalami naszej pary byli w dzisiejszych eliminacjach Holendrzy Jelle Maas i Robin Tabeling, z którymi w marcu wygrali na Swiss Open w dwóch setach. Dziś wygrana nie przyszła tak łatwo. Pierwszego seta po wyrównanej walce do 18 wygrali rywale, prowadząc od pierwszej do ostatniej lotki. Drugi set też nie zaczął się dobrze dla naszego debla. Holendrzy prowadzili już 8:4, kiedy w grze Polaków coś odmieniło się na lepsze. Wygrali dziewięc kolenych wymian i tak zdobytego prowadzenia nie oddali już do końca. W decydującej partii Miłosz i Adam od początku byli stroną dyktującą warunki, Holendrze zdołali doprowadzić do remisu na chwilę w wkrótce po zmianie stron. Polski duet awans do drugiej rundy zapewnił sobie przy pierwszej lotce meczowej.

Kolejnymi rywalami byli Rosjanie Konstantin Abramov i Alexandr Zinchenko. I w ten mecz polska para weszła jakby z opóźnieniem. W pierwszym secie długo trwała gra na zasadzie punkt za punkt, jednak od przerwy technicznej inicjatywę mieli na korcie Rosjanie. Od remisu 14:14 oddali polskiej parze tylko dwa punkty. Jeszcze w pierwszej połowie drugiego seta przewagę posiadali Abramov i Zinchenko, ale polska para po raz kolejny zanotowała znakomitą serię wygranych wymian i ze stanu 9:12 wyprowadziła na 16:12, wygrywając ostatecznie do 15. W decydującym secie przed zmianą stron gra byłą wyrównana, zaś po niej na korcie istaniała już tylko jedna para – polska.

W pierwszej rundzie Polacy trafili najgorzej jak mogli – na Duńczyków Mathiasa Boe i Carstena Mogensena, głównych faworytów do wygranej w Paryżu. Miłosz i Adam już raz z nimi grali – na mistrzostwach Europy w kwietniu. Przegrali w dwóch setach, ale po bardzo dobrym, wyrównanym meczu, mając nawet szanse na zwycięstwo w drugiej partii. Miejmy nadzieję, że jutro będzie jeszcze lepiej.

Eliminacje French Open:

I runda
Adam Cwalina/Miłosz Bochat – Jelle Maas/Robin Tabeling (Holandia) 18:21, 21:14, 21:14

II runda
Adam Cwalina/Miłosz Bochat – Konstantin Abramov/Alexandr Zinchenko (Rosja) 16:21, 21:15, 21:12

Bartosz Szafran4717 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.