Badminton – Czech International: Moreń i Szkudlarczyk w półfinale

Dziś poznaliśmy półfinalistów rozgrywanego w Karvinie badmintonowego turnieju Czech International. W gronie tym znaleźli się Łukasz Moreń i Wojciech Szkudlarczyk. Pozostali nasi zawodnicy już pożegnali się z turniejem.

Polski dzień w Karvinie rozpoczęli Robert Cybulski i Magdalena Kulska meczem z Czechami Matejem Hubackiem i Bertą Ausbergerovą. Tylko w drugiej partii polska para była lepsza od rywali, zwyciężając do 18. W pierwszym i trzecim secie Czesi byli lepsi i to wyraźnie, zasłużenie awansując do ćwierćfinału turnieju.

Zawiódł nieco Maciej Poulakowski, rozstawiony w turnieju z szóstką. Jego rywal Jan Louda to junior, niedawno grał na mistrzostwach Europy w Miluzie. Czech najwyraźniej nie przestraszył się wyżej notowanego Polaka i odprawił go w dwóch setach. Gra była wyrównana, jednak Louda miał „to coś”, co dało mu awans do czołowej ósemki turnieju.

Humory poprawili nam wreszcie Łukasz Moreń i Wojciech Szkudlarczyk. triumfatorzy Polish Open, rozstawieni z numerem 1., w pierwszej rundzie mieli wolny los. W drugiej potrzebowali 21 minut, by wyeliminować z turnieju czeski duet Jan Benbenek/Petr Tomala. Rywale w obu setach zdołali ugrać po 13 punktów. Nasza para znalazła się od razu w półfinale, bo dwie pary z ich „ćwiartki” drabinki turniejowej wycofały się z gry.

W ślady swoich kolegów poszli Mateusz Danielak i Marcin Nowak pokonując w II rundzie w długim, zaciętym, trzysetowym boju rozstawioną z trójką parę czesko-duńską Filip Budzel/Peder Sovndal. W ćwierćfinale rywalami byli Ukraińcy Oleksandr Kolesnik i Mykola Martynenko, którzy wczoraj wyeliminowali Roberta Cybulskiego i Alana Ostrowskiego. Rywale najwyraźniej mają patent na polskie pary, bo i tym razem okazali się lepsi od naszej pary. W pierwszym secie lepsi byli Mateusz i Marcin, ale tylko na tyle starczyło im sił i umiejętności. W kolejnych dwóch partiach z lotki na lotkę przewaga Ukraińców byłą coraz wyraźniejsza. Po blisko 50 minutach gry w półfinale zameldowali się Kolesnik i Martynenko.

Do grona polskich ćwierćfinalistów dołączyły na koniec popołudniowej sesji Magdalena Kulska i Zuzanna Parysz, które w dobrym stylu wyeliminowały Veronikę Kubeckovą i Annę Skarkovą. Szczególnie w drugim secie Czeszki były bezradne wobec dobrze dysponowanych Polek. W walce o półfinał turnieju nasz duet zagrał z kolejną czeską parą – Terezą Svabikovą i Kateriną Tomalovą. Przeciwniczki, rozstawione z numerem 2. „pomściły” dwoje reprezentacyjne koleżanki zwyciężając  w dwóch setach, z których tylko pierwszy był dość wyrównany i skończył się ich minimalną wygraną.

Od ćwierćfinału rywalizację rozpoczęły dwa nasze miksty – ta konkurencja w czeskim turnieju była wyjątkowo nielicznie obsadzona. Maciej Ociepa i Karolina Gajos, rozstawieni z dwójką przegrali po bardzo wyrównanej grze z Czechami Filipem Budzelem i Terezą Svabikovą. W obu setach Polacy byli bliscy wygranej, jednak końcówki w wykonaniu rywali były nieco lepsze. Stąd na podium zobaczymy parę z Czech. Wojciech Sajdok i Zuzanna Parysz stoczyli wyrównany bój z inną parą  z Czech – Matejem Hubackiem i Bertą Ausbergerovą. Polki, pomimo wygrania drugiego seta 21:19 do półfinału nie awansowały, bo pierwszego i trzeciego seta na swoją korzyść pewnie rozstrzygnęły rywalki.

Wyniki Polaków TUTAJ

Bartosz Szafran4710 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.