Badminton – Czech International: Trzech z siedmiu gra dalej

W Karvinie rozpoczął się badmintonowy turniej Czech International, w którym startuje dziewiętnastka Polaków. W dzisiejszych eliminacjach zaprezentowało się aż siedmiu naszych singlistów . Do jutrzejszej decydującej rundy awansowało trzech.

Michał Suski i rozstawiony w eliminacjach z piątką Jacek Kolumbajew w pierwszej rundzie mieli wolny los, a w drugiej los wepchnął ich na siebie. Pierwszego seta wygrał Kolumbajew, ale w dwóch kolejnych lepszy okazał się Suski i jutro o awans do turnieju głównego zagra z Hindusem Sahilem Sipani.

Alan Ostrowski też miał w pierwszej rundzie wolny los, w drugiej nieco męczył się w pierwszym secie z Irakijczykiem Yara Azad, ale ostatecznie wygrał 24:22, w drugiej ze zwycięstwem kłopotów już nie miał. Jutro zmierzy się z Czechem Peterem Beranem.

Dwie wygrane za to zanotował dziś na swoim koncie Mateusz Danielak – najpierw ograł w trzech setach Richarda Kuhla ze Szwecji, a potem wręcz zmiótł z kortu Słowaka Tomasa Sotaka. W decydującej grze czeka na niego Duńczyk Peder Sovndal.

W pierwszej rundzie odpadł Paweł Onyśko, przergrywając dość łatwo z Ukraińcem Mykolą Martynenko. Nie pograł sobie także Wojciech Sajdok, który co prawda pierwszą rundę przeszedł bez eliminacji, ale w drugiej w dwóch setach uległ Indonezyjczykowi Azmy Qowimuramadhoni. Podobnie rzecz się miała z Robertem Cybulskim, który w drugiej rundzie uległ Ukraińcowi Oleksndrowi Kolesnikowi, choć stoczył z nim wyrównany, trzysetowy bój.

Wyniki Polaków TUTAJ

Bartosz Szafran4743 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>