Badminton – Czech International: Wygrana Morenia i Szkudlarczyka

Łukasz Moreń i Wojciech Szkudlarczyk wygrali w Karvinie badmintonowy turniej Czech International. Polski debel nie stracił w turnieju nawet seta, w tym roku bilans na międzynarodowej arenie ma imponujący: 8 zwycięstw i 0 porażek. 

Oczywiście do wygranej Morenia i Szkudlarczyka w Czech International trzeba podejść z odpowiednim dystansem. Turniej ma niską kategorię international series i był słabo obsadzony. Polacy do wygranej potrzebowali tylko trzech meczów, bo w pierwszej rundzie mieli wolny los, a w ćwierćfinale otrzymali mecz walkowerem. Niemniej z całą pewnością są powody do radości.

Dziś nasz debel zagrał dwa dobre mecze. W półfinale rozstawieni z jedynką Moreń i Szkudlarczyk pokonali parę słoweńsko-tajlandzką Andraz Krapoez – Tovannaksem Samatcha. Duet stworzony na potrzeby czeskiego turnieju nie imponował zgraniem, więc nasi debliści mieli nieco ułatwione zadanie. Wygrali pewnie do 16 i do 17.

W finale zmierzyli się Polacy z rozstawionymi z dwójką Niemcami Peterm Langiem i Thomasem Legleitnerem. To był batrdzo zacięty pojedynek, w którym żadna z par nie zdołała ani na moment wyjść na znaczące prowadzenie. Końcówki lepiej jednak rozgrywali Polacy, wygrywając 23:21 i 21:19.

W pozostałych grach triumfowali Tajwanka Lin Sih Yun i reprezentant gospodarzy turnieju Miland Ludik w singlach, Ukrainki Maryna Ilyinskaya i Yelyzaveta Zharka w deblu pań oraz czeski mikst Jakub Bitman i Alzbeta Basova,

Wyniki dzisiejszych półfinałów i finałów TUTAJ

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password