Badminton – Czech Open: Ostre lanie

To nie był dobry dzień polskich badmintonistów startujących na turnieju Czech International. W Karvinie nasi reprezentanci odnieśli tylko zwycięstwo i to odniesione „dzieki” kontuzji rywala. Jutro do gier przystąpią miksty i deble kobiet i miejmy nadzieję poprawią nam humory.

Rano na początek dokończono eliminacje gry pojedynczej mężczyzn. Jak już wczoraj pisałem, do decydującej rundy przebiło się trzech Polaków. Wygrana i awans do turnieju głównego udały się jedynie Mateuszowi Danielakowi, który niespodziewanie pokonał rozstawionego z szóstką Duńczyka Pedrera Sovndala. Michał Suski przegrał natomiast z Sahilem Sipani z Indii, a Alan Ostrowski z Czechem Peterem Beranem.

Następnie rozegrano bardzo okrojoną I rundę debla mężczyzn. Okrojoną, bo składającą się z trzech meczów (mała liczba zgłoszeń do turnieju). W dwóch z nich zagrały polskie pary i niestety obie przegrały z parami z Ukrainy. Jacek Kolumbajew i Michał Suski ulegli w trzech setach duetowi Sergey Don/Vladyslav Volnyanskiy, a Robert Cybulski i Alan Ostrowski przegrali w dwóch setach z parą Oleksandr Kolesnik/Mykola Martynenko.

Przez resztę dnia rozgrywano mecze singlowe. Bilans występu naszych pań jest bardzo zły – zero wygranych w trzech meczach, zero wygranych setów. Aneta Niklas przegrała z Katsiaryną Zabltskaya z Białorusi, Zuzanna Parysz z Czeszką Zuzanną Pavelkową, zaś Magdalena kulska z Ukrainką Maryną Ilynskaya.

Nieco lepszy bilans mieli polscy singliści, choć na pewno nie jest on powodem do dumy. Do drugiej rundy awansował Maciej Poulakowski – jego rywal Lukas Zevl z Czech skreczował przy stanie 0:6 w pierwszym secie.

Swoje pojedynki przegrali: Maciej Nowak z Filipem Spojlarecem z Chorwacji – w drugiej partii miał nawet lotki setowe, ale ostatecznie przegrał 24:26; Mateusz Danielak w dwóch krótkich setach z rozstawionym w turnieju z trójką Szwajcarem Christianem Kirchmayrem; Mateusz Biernacki z tajwańczykiem Shiau Cheng Chen także w dwóch niezbyt udanych setach. Wreszcie rozstawiony z ósemką Krzysztof Jakowczuk nie sprostał reprezentantowi gospodarzy turnieju, Peterowi Beranowi, choć pierwszego seta rozstrzygnął na swoją korzyść.

Wyniki Polaków w Karvinie TUTAJ

Bartosz Szafran4869 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password