Badminton: Dwa medale juniorów na Słowenii

Szymon Sztokfisz z Wiktorem Treckim oraz Magdalena Kulska z Zuzanną Parysz zdobyli brązowe medale zakończonego dziś badmintonowego turnieju juniorów Slovenia International. Całą czwórka startowała w singlach i mikstach, ale bez powodzenia medalowego. 

Słoweński turniej był nieźle obsadzony, choć zabrakło w nim Francuzów, Niemców, Rosjan, czy Duńczyków. W polskiej ekipie zabrało uczestników mistrzostw świata w Yogyakarcie, stąd też mniejszy niż zwykle dorobek medalowy.

Rozstawieni z trójką Szymon Sztokfisz i Wiktor Trecki w pierwszej rundzie mieli wolny los, w drugiej pewnie pokonali węgierską parę Balint/Papai, a w ćwierćfinale uporali się ze Słoweńcami Tej Kolarem i Ianem Spillerem. W półfinale musieli jednak uznać wyższość rozstawionych z dwójką Austriaków Philippa Drexlera i Jakoba Sorgera.

Podobną drogę przebyły Zuzanna Parysz i Magdalena Kulska. Nasza para po wolnej pierwszej rundzie stoczyły zacięty, ale zwycięski bój o awans do ćwierćfinału z Włoszkami Kathariną Fink i Judith Mair. Podium Polki zapewniły sobie zwyciężając w świetnym stylu Annę Carnethi i Vladę Gyngę z Rumunii. Zwycięski marsz Zuzy i Magdy przerwały dopiero Węgierka Vivien Sandorhazi i Czeszka Tereza Svabikova, choć pierwszego seta do 14 wygrały Polki.

„Pomieszanie” dwóch medalowych debli dało dwa miksty, które otrzymały trzeci i czwarty numer rozstawienia. Tu jednak medalu się nie doczekaliśmy. Sztokfisz z Parysz w ćwierćfinale przegrali z Czechami Matejem Hubackiem i Bertą Aubsbergerovą, zaś Trecki z Kulską w tej samej fazie musieli uznać wyższość Holendrów Dennisa Koppena i Sabine de Wit.

W grach pojedynczych najlepiej spisała się Parysz, pokonując Rebeccę Tognetti z Włoch i Mię Cerajn ze Słowenii. Zuzanna zatrzymana została na etapie ćwierćfinału przez Svabikovą. Kulska i Sztokfisz odpadli w pierwszej rundzie.

Komplet wyników Polaków znajdziecie TUTAJ

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password