Badminton – DME: Anglicy za mocni

Polscy badmintoniści 0:3 przegrali ćwierćfinałowy mecz drużynowych mistrzostw Europy w badmintonie. Anglicy byli faworytami, ale liczyliśmy, że Polacy napsują rywalom „więcej krwi”. Niestety wielkich emocji nie było.

Mecz z polskiej strony rozpoczął Adrian Dziółko. Zdecydowanie wyżej notowany Rajiv Ouseph nie dał Polakowi szans. Hinduskiego pochodzenia Anglik, notowany w rankingu BWF na 18. miejscu pierwszego seta wygrał do 6, w drugim pozwolił Dziółce na nieco więcej, ale mecz cały czas miał pod kontrolą.

W pierwszym meczu deblowym bardzo liczyliśmy na zwycięstwo Adama Cwaliny i Przemysława Wachy. Marcus Ellis i Chris Langridge to para o bardzo zbliżonych umiejętnościach do polskiego duetu. Dziś jednak byli zdecydowanie lepiej dysponowani i wygrali w dwóch setach. Nasz eksportowy duet na prowadzeniu był jedynie na początku pierwszego seta.

Gdyby patrzeć na ranking mecz Michała Rogalskiego i Tobiego Penty powinien być bardzo wyrównany – zawodników w rankingu dzieli kilka miejsc. Mecz był wyrównany, ale w końcówkach obu setów Anglik był górą, dając Anglikom awans do półfinału.

Polakom pozostaną miejsca 5-8., zgodne zresztą z ich rozstawieniem w  turnieju. Szkoda, bo faza grupowa pokazywała, ze są w stanie powalczyć o czołową europejska czwórką. Pozostaje nam emocjonować się zaczynającymi się dziś także w Kazaniu mistrzostwami europy U15. Indywidualne mistrzostwa naszego kontynentu zaplanowano na koniec kwietnia, jednocześnie będzie to koniec kwalifikacji olimpijskich. Wcześniej jednak mnóstwo turniejów klasyfikacyjnych, w tym miedzy innymi polish open, który nasz portal objął patronatem medialnym.

Bartosz Szafran4791 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>