Badminton – Dutch International: Przegrana Dziółki w finale

Adrian Dziółko nie zdołał wygrać turnieju Dutch International. W finale musiał uznać wyższość Malezyjczyka June Wei Cheam, ale za cały turniej i tak należą mu się wielkie brawa.

Malezyjczyk notowany jest w pierwszej setce rankingu BWF i w Wateringen rozstawiony był z numerem pierwszym,. Dziółko w Holandii pokonał już dwóch wyżej rozstawionych rywali, o czym pisaliśmy wczoraj, dziś zagrał z Azjatą jak równy z równym. Ba, pierwszego seta bezdyskusyjnie wygrał, a jego seria siedmiu wygranych z rzędu wymian od stanu 6:5, była zaiste imponująca i pokazująca olbrzymie możliwości naszego singlisty. Dziółko prowadził już 13:5 i do samego końca partii ośmiopunktową przewagę utrzymał.

W drugim secie sytuacja się odwróciła. Po wyrównanym początku, po przerwie technicznej Malezyjczyk jakby „wrzucił wyższy bieg” i najpierw od remisu po 12 doprowadził do prowadzenia 15:12, a potem od 15:13 dociągnął bez straty punktu do lotki setowej. Mieliśmy więc remis i o wszystkim decydował trzeci set. W niem niestety na korcie istniał w zasadzie już tylko jeden zawodnik – June Wei Cheam zwyciężył do 10 i do swojej kolekcji dopisał triumf w Dutch International.

W trzech dzisiejszych finałach grali Duńczycy, lecz tylko w jednym triumfowali. Julie Jakobsen pokonała w singlu pań Malezyjkę Muralitharan Thinaah po trzech setach zaciętej walki. Debel pań Amelia Magelund i Freja Ravn przegrał z Tajwankami Ya Lan Chang i Wen Hsing Cheng, zaś mikst Elisa Melgaard/Mathias Thyrri Uległ Francuzom Delphine Delrue i Thom Gicquel. W deblu męskim triumfowali Hindusi Arun George i Sanyam Shukla.

Finał Dutch International
Adrian Dziółko – June Wei Cheam (Malezja, 1.) 21:13, 13:21, 10:21

Bartosz Szafran4907 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.