Badminton – Dutch International: Szymoniak awansuje w deblu, odpada w singlu

W Wateringen rozpoczął się dziś badmintonowy turniej Dutch International. W eliminacjach zaprezentował się rzadko widywany na międzynarodowej arenie Patryk Szymoniak, który przebrnął eliminacje w deblu, odpadł w grze pojedynczej.

W deblu Szymoniak gra z Belgiem Florisem Oleffe, W jedynej rundzie eliminacyjnej polsko-belgijski duet uporał się z Anglikami Benem Huntem i Samem Lyle w dwóch krótkich setach. W pierwszej rundzie turnieju głównego rywalami będą także Anglicy Robert Golding i Gregory Mairs.

W singlu na międzynarodowej arenie grał ostatnio w Polish International w Bieruniu, bez większego powodzenia zresztą. Dziś w eliminacjach holenderskiego turnieju tej samej kategorii (International series) dwie pierwsze rundy przeszedł nie wychodząc na kort. Najpierw otrzymał wygraną walkowerem od Irakijczyka Yaqooba Oleiwi, potem na kort nie wyszedł Duńczyk Soren Toft, W decydującej trzeciej rundzie Polak uległ Czechowi Cristianovi Savinovi 20:22 i 15:21.

W turnieju głównym jutro zagrają Paweł Prądziński w singlu i w deblu wraz z Janem Rudzińskim.

Bartosz Szafran4871 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password