Badminton – Dutch International: Wszyscy poodpadali

W Wateringen w pierwszym dniu turnieju Dutch International zaprezentowało się trzech Polaków. Nikomu z nich nie udało się jednak przebić do jutrzejszych ćwierćfinałów, nawet rozstawionym z trójką Pawłowi Prądzińskiemu i Janowi Rudzińskiemu. 

Najbardziej liczyliśmy na debel Paweł Prądziński – Jan Rudziński, rozstawionych w turnieju z trójką. Polacy aktualnie notowani są na 80. miejscu w rankingu BWF, dzięki czemu mieli wolny los w pierwszej rundzie. Jak się okazało „pompowanie” rankingu startami na pomniejszych turniejach od Islandii do Turcji i od Izraela do Peru umiejętności nie dodaje. Solidna niemiecka para Daniel Benz i Andreas Heinz pokazała polskiemu duetowi kawałek dobrego badmintona i miejsce w szyku. Dwa sety, w których Prądziński i Rudziński nie nawiązali wyrównanej walki załatwiły sprawę.

Paweł Prądziński próbował też sił w grze pojedynczej, bez zadowalającego efektu. W pierwszej rundzie trafił na Duńczyka Ditleva Holma i przegrał z nim wyraźnie w dwóch setach – w obu udało mu się zdobyć po 12 punktów. Nie świadczy to zbyt dobrze o dyspozycji Pawła, bo Holm w duńskiej hierarchii zajmuje miejsce pod koniec pierwszej dziesiątki.

Nie powiodło się także Patrykowi Szymoniakowi. Wczoraj odpadł w eliminacjach singla, sztuka awansu do turnieju głównego udała się w deblu z Belgiem Florisem Oleffe. W pierwszej rundzie polsko-belgijski duet stoczył zacięty bój z Anglikami Robertem Goldingiem i Gregory Mairsem. Po trzech setach wyrównanej gry nieznacznie lepsza okazała się para angielska.

Wyniki Polaków w Wateringen TUTAJ

Bartosz Szafran4867 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password