Badminton: Dwa polskie finały w Welsh International

Bardzo dobrze zaprezentowali się na zakończonym przed chwilą badmintonowym turnieju Welsh International Adrian Dziółko i debel Adam Cwalina i Przemysław Wacha, docierając do finałów. Do końcowego triumfu nieco jednak zabrakło.

Adam Cwalina i Przemysław Wacha zagrali w Cardiff z drugim numerem rozstawienia. W drodze do finału na wielki opór nie natrafili. Najwięcej męczyli się Polacy z Niemcami Raphalem Beckiem i Peterem Kaesbauerem. Poza tym rywalami naszego eksportowego debla byli wyłącznie Anglicy. Trzy pary z tego kraju nie zdołały Polakom urwać nawet seta, mowa tu tekże o rozstawionych z trójką Andrew Ellis i Peter Mills. Skuteczny odpór dali naszemu deblowi dopiero Marcus Ellis i Chris Langridge, wygrywając finałowy mecz w trzech dość wyrównanych odsłonach.

Rozstawiony z numerem sześć w turnieju singlistów Dziółko wreszcie pokazał w Walii, że zasługuje na mian najlepszego polskiego singlisty i że można na niego poważnie liczyć w kontekście awansu na igrzyska olimpijskie w Rio. Polak w drodze do finału pokonał dwóch Finów (Kalle Kojlonena i Kaspera Lehikoinena), w półfinale Niemca Maxa Weisskirchena. W ćwierćfinale w wygranej pomogła mu kontuzja Hindusa Ananda Pawara, ale trzeba przyznać, że toczył z nim Dziółko do tego momentu bardzo wyrównany bój. W finale nasz gracz przegrał dość wyraźnie z rozstawionym z jedynką Rosjaninem Vladimirem Malokvem, ale drugie miejsce w Welsh International to jeden z większych sukcesów Dziółki w karierze, który umocni jego miejsce wśród tych, którzy otrzymają przepustkę do Rio.

Nieźle zaprezentował się też Mateusz Świerczyński, który najpierw przebrnął trzy rundy eliminacji, a potem w pierwszej rundzie pokonał doświadczonego Irlandczyka Joshue Magee. W kolejnej przegrał już z Pawarem, choć zdołał mu urwać seta. Po raz kolejny zawiódł Michał Rogalski, który już w pierwszej rundzie przegrał z Anglikiem Saamem Parsonsem. Grały też w Cardiff dwa inne polskie deble. Miłosz Bochat i Łukasza Moreń już w pierwszej rundzie trafili na późniejszych finałowych rywali Cwaliny i Wachy, a Paweł Pietryja i Wojciech Szkudlarczyk w drugiej rundzie przegrali z Niemcami Beckiem i Kaesbauerem. W pierwszej rundzie odpadła też Anna Narel, a w drugej mikst Pietryja – Aneta Wojtkowska.

Komplet wyników Polaków na Welsh International TUTAJ

Bartosz Szafran4869 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password