Badminton – England Open: Nadia i Robert w drugiej rundzie

Nadia Zięba i Robert Mateusiak po efektownym zwycięstwie z Tajwańczykami Lin Chia Yu i Wu Ti Jung awansowali do drugiej rundy pierwszego tegorocznego turnieju cyklu Superseries, najbardziej prestiżowego ze wszystkich turniejów, czyli All England Open.

Te dwie pary dotąd ze sobą nie grały, faworytami byli Polacy, choćby z racji zdecydowanie wyższego rankingu (19 vs 68). Jednak ostatnio forma ćwierćfinalistów igrzysk w Rio była zdecydowanie gorsza, często trafiały się naszemu mikstowi porażki w pierwszych rundach. Początek pierwszej partii także zwiastował kłopoty, bo inicjatywę posiadali Lin Chia Yu i Wu Ti Jung. Tajwańczycy prowadzili już nawet 9:4, jednak od tego momentu nasza para złapała właściwy rytm gry. Dogonili Robert i Nadia rywali jeszcze przed przerwą techniczną, po chwili wyszli na pierwsze w partii prowadzenie. Druga połowa pierwszego seta to bardzo wyrównana i stojąca na wysokim poziomie gra. Przy stanie po 20 dwa naprawdę efektowne zagrania naszego miksta dały im zwycięstwo w pierwszym secie.

Druga partia początkowo przebiegała identycznie jak końcówka pierwszej. Punkt za punkt, efektowna wymiana za efektowną wymianą. Było na co popatrzeć. Już przed przerwą szala zaczęła się przechylać na polską stronę, ale naprawdę kapitalny badminton pokazali Zięba i Mateusiak od remisu po 12. Od tego momentu Tajwańczycy zdołali zdobyć ledwie dwa punkty, a nasz duet awans do drugiej rundy zapewnił sobie przy pierwszej lotce meczowej.

Robert Mateusiak/Nadia Zięba – Lin Chia Yu/Wu Ti Jung (Tajwan) 22:20, 21:14

Bartosz Szafran4709 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.