Badminton – French International: Gospodarze (niektórzy) za mocni

Kolejny tydzień i kolejny turniej badmintona rozpoczyna się od gier eliminacyjnych. Tym razem W Orleanie nasi reprezentanci grali dość dobrze, części na drodze awansu do turnieju głównego stawali Francuzi.

W eliminacjach miksta wystąpili Miłosz Bochat i Magdalena Witek. W pierwszej rundzie mieli wolny los, bo ich rywale, Niemcy Bjarne Geiss i Eva Janssens bez gry zostali awansowani do turnieju głównego. W drugiej, decydującej rundzie zmierzyli się Polacy z Rosjanami Rodionem Kargajewem i Ekateriną Bołotową. Pierwszego seta wygrali rywale do 16,, ale w kolejnych dwóch lepsza okazała się nasza para, zwyciężając do 14 i do 17. W pierwszej rundzie turnieju głównego Miłosz i Magdalena zagrają z inną polską parą, Pawłem Pietryją i Anetą Wojtkowską.

Maciej Poulakwski rozpoczął eliminacje od efektownej wygranej z Francuzem Vincentem Espenem. Zdecydowanie niżej notowany rywal w całym meczu uzbierał 14 punków. W drugiej rundzie trafił Polak na innego reprezentanta Francji Tomą Juniora Popova. Jeden z najlepszych europejskich juniorów, faworyt nadchodzących mistrzostw kontynentu U19 nie pozostawił Poulakowskiemu złudzeń. Wygrał w dwóch setach, szczególnie w drugim będąc graczem wyraźnie lepszym.

Miłosz Bochat i Paweł Pietryja – to była kiedyś znakomicie zapowiadająca się para deblowa, która w  turniejach rangi international challenge dochodziła nawet do półfinałów. Potem trenerzy kadry ją rozbili i kazali grać z innymi partnerami. W tym sezonie Miłosz gra (z dobrym skutkiem) z Adamem Cwalina, Paweł (z nieco gorszym efektem) z Pawłem Szydłowskim. W Orleanie zagrali jednak razem, bo Cwalina nabawił się niegroźnej kontuzji, a Pietryja i tak w Orleanie miał zaplanowaną grę w mikście. Niestety nasza para za długo sobie nie pograła. W pierwszej rundzie eliminacji, po trzeba przyznać zaciętym boju, musiała uznać wyższość duetu francuskiego Thomas Baures/Leo Rossi. Polacy wygrali pierwszego seta, w drugim mieli nawet lotki meczowe, ale ostatecznie partię przegrali 24:26. Decydującą partię wygrali gospodarze. Tak więc w grze podwójnej mężczyzn reprezentować nas będą Paweł Prądziński i Jan Rudziński, którzy po raz pierwszy w historii znaleźli się w czołowej setce rankingu BWF.

Szczęście dopisało Kornelii Marczak i Magdalenie Witek. Polki do turnieju głównego awansowały bez wychodzenia na kort – ich rywalki z Francji wycofały się z eliminacji, natomiast rywalki z drugiej rundy zostały „przeniesione” do głównej drabinki.

Wyniki Polaków TUTAJ

Bartosz Szafran4707 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.