Badminton – French Open: Porażki miksta i debla


Porażkami w pierwszej rundzie zakończyli udział w badmintonowym French Open, należącym do cyklu Superseries Robert Mateusiak z Nadią Ziębą oraz Adam Cwalina z Miłoszem Bochatem. Obie nasze pary przegrały z rywalami z Azji.

O ile przegrana w Denmark Open z Gabrielle i Chrisem Adcockiem wielką niespodzianką nie była, to przegrana Roberta i Nadii z Solgyu Choi i Chae Yoo Jung niemiło zaskoczyła. Koreańczycy obecnie są obecnie zdecydowanie niżej notowani od Polaków, najlepsze miejsce w rankingu BWF zajmowali przed ponad rokiem i była to lokata około 50. Nasza para to ćwierćfinaliści igrzysk, Koreańczycy w Paryżu zaczynali od eliminacji. Jednak zwycięstwo Azjatów było bardzo wyraźne, zwłaszcza w pierwszym secie Robert i Nadia z rywalami sobie nie radzili. Druga partia byłą bardziej wyrównana, nasza para nawet prowadziła, ale ostatecznie w końcówce przegrała minimalną różnicą.

Cwalina i Bochat trafili na wyżej notowanych Tajwańczyków Chen Hung Ling i Chi Lin Wang. Nasz debel gra krótko ze sobą, stąd są nisko w rankingu, ale ich teoretyczne możliwości za pewno sięgają zwycięstw z takimi rywalami jak dzisiejsi. W sumie to był wyrównany mecz, mogli go równie dobrze wygrać Polacy (zwłaszcza pierwszego seta), jednak wciąż im chyba brakuje zgrania i rozumienia na korcie. Popełniają zbyt wiele błędów, które na dziś nie pozwalają myśleć o rywalizacji z szeroką światową czołówką. Musimy po prostu trochę poczekać.

Wyniki Polaków na French Open TUTAJ

Podsumowanie turnieju w niedzielę.Bartosz Szafran4714 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password