Badminton – GP Polski juniorów: Po dwa triumfy Dudy i Gałązki

W Lubinie zakończył się dziś kolejny turniej z cyklu Grand Prix Polski juniorów w badmintonie. Najjaśniejszymi gwiazdami turnieju byli Anna Duda i Bartosz Gałązka, którzy do domu wrócą podwójnie ozłoceni. 

W grze pojedynczej mężczyzn najlepszy okazał się Kordian Kobylnik, w finale zwyciężając po trzysetowym boju Łukasza Cimosza. Półfinały singla były także bardzo emocjonujące i wyrównane. Kobylnik wygrał z Janem Lewandowskim po trzech setach, w decydującej partii 25:23. Cimosz okazał się lepszy, a jakże, po trzysetowym boju od Michała Matysiaka.

W singlu pań najlepsza okazała się Anna Duda. Zawodniczka Dwójki Bytów w półfinale pokonała rozstawioną z jedynką Zuzannę Parysz, zaś w finale rozprawiła się z Aleksandrą Pająk. W obu meczach Duda potrzebowała do wygranej dwóch setów. Podium uzupełniła Joanna Podedworny z Unii Bieruń, która w półfinale uległa Pająk.

W finale debla chłopców zagrały dwie najlepsze i najwyżej obecnie notowane polskie pary juniorskie. Po trzech kwadransach świetnej wyrównanej gry Bartosz Gałązka i Maciej Matusz z Technika Głubczyce okazali się lepsi od rozstawionych z jedynką Szymona Stokfisza i Wiktora Treckiego z Unii Bieruń. Trzecie miejsce przypadło w udziale Kobylnikowi i Matysiakowi.

Podobnie jak u chłopców, tak i u dziewcząt o triumf w deblu zagrały dwie najwyżej notowane pary i był to długi, zacięty, stojący na wysokim poziomie mecz. Laura Bujak i Anna Duda (Dwójka Bytów) pokonały rozstawione z jedynką zawodniczki Unii Bieruń Magdalenę Kulską i Zuzannę Parysz. Brązowe medale wywalczyły Paulina Hankiewicz i Dominika Kwaśnik.

Wreszcie w mikście triumfowali niespodziewanie Bartosz Gałązka i Dominika Kwaśnik. Para z województwa opolskiego pokonała w finale (znów kapitalny, trzysetowy bój) rozstawionych z jedynką Patryka Kordka i Karolinę Szubert. Na najniższym stopniu podium stanęli Cimosz i Hankiewicz.

Turniej jak to zwykle świetnie zorganizowany, stojący na naprawdę wysokim poziomie sportowym. Pomysł cyklu Grand Prix Polski po raz kolejny okazuje się ze wszech miar udany.

Bartosz Szafran4907 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password