Badminton – GPG: W Lubinie jak zawsze ciekawie

Od soboty do niedzieli w Lubinie trwała rywalizacja w turnieju Grand Prix Gold juniorów i młodzików. Turniej zgromadził na starcie ponad 130 zawodniczek i zawodników z całego kraju i jak zawsze stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym.

Foto: Piotr Kopyt
Za zgodą PZBad

Idea cyklu turniejów Grand Prix Gold dla różnych kategorii wiekowych powstała rok temu i jest kontynuowana w obecnym sezonie. To dodatkowa okazja dla polskich badmintonistów do sprawdzenia swoich umiejętności w rywalizacji z najlepszymi kolegami z innych regionów i z całą pewnością z czasem podniesie poziom polskiego badmintona. Turnieje rozgrywane są w systemie grupowo – grupowym, co powoduje, że jedna przegrana nie powoduje odpadnięcia z turnieju, wszyscy zawodnicy są zaangażowani od początku do końca turnieju. Pewnie dlatego najmocniejszą i najliczniejszą obsadę miały single, liczba par w grach podwójnych była zdecydowanie mniejsza.

Najlepsi polscy juniorzy rywalizują obecnie w Yogyakarcie w mistrzostwach świata (tej nocy rusza turniej indywidualny), więc w stolicy dolnośląskiego badmintona mieliśmy okazję do przeglądu bezpośredniego zaplecza najlepszych w tej kategorii wiekowej. W singlu chłopców najlepszy okazał się zawodnik Hubertusa Zalesie Górne Michał Matysiak, który w finałowej grupie nie stracił nawet seta, w pokonanym polu pozostawiając między innymi Macieja i Michała Gomołów. W singlu pań nie było nispodzianki – najlepsza okazała się rozstawiona z jedynką warszawianka Olga Miksza. Walka o drugie miejsce byłą bardzo wyrównana, decydowały o nim małe punkty przy równej liczbie wygranych pojedynków – najlepszy bilans miała Aleksandra Pająk.

W grze podwójnej najlepsi okazali się Kordian Kobylnik i Michał Matysiak, którzy w turnieju nie stracili nawet seta. Wśród dziewcząt w gronie trzech debli najlepiej wypadły Agnieszka Foryta i ida Wiśniewska, w mikście triumfowali natomiast Jakub Gireń i Dorota Matysiak.

W singlu młodzików najlepszy okazał się rozstawiony z jedynką Andrzej Niczyporuk z AZS UW Warszawa, odnosząc w Lubinie komplet pięciu zwycięstw. Zgodnie z przewidywaniami najwięcej „krwi” napsuł faworytowi Szymon Ślepecki (Technik Głubczyce), z którym wygrał po niebywale zaciętym trzysetowym boju. Wśród dziewcząt triumf świętowała Daria Zimnol (Plesbad Pszczyna). w pokonanym polu w finałowej grupie pozostawiając między innymi młodszą siostrę startującej obecnie w Indonezji Izabeli Pajek – Julię.

W kategorii młodzików frekwencja w grach podwójnych była zdecydowanie lepsza niż w starszej kategorii, we wszystkich grach rywalizowało po kilkanaście par. W deblu chłopców bezapelacyjną wygraną odnieśli rozstawieni z jedynką Jakub Melaniuk (Milenium Warszawa) i Szymon Ślepecki. Wśród dziewcząt złoto pojechało do Pszczyny, wywalczyły je Daria Zimnol i Julia Pławecka. W ten sposób Zimnol i Ślepecki okazali się największymi gwiazdami lubińskiego turnieju. Turniej mikstowy wygrali badmintoniści Korony Pabianice, Adrian Krawczyk i Anastasiia Kosenchuk.

Komplet wyników GPG Lubin TUTAJ

Bartosz Szafran4913 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password