Badminton: Grają nie tylko w Anglii

W Birmingham rozegrano dziś ćwierćfinały należącego do Superseries All England Open. Badmintonowe turnieje w tym tygodniu zaplanowano też w Portugalii (seniorzy) i Niemczech (juniorzy). Polacy nie zaprezentowali się w nich rewelacyjnie.

W Portugalii, a dokładnie Caldas da rainha trwa turniej cyklu International Challenge. Wczoraj w eliminacjach zagrało bez powodzenia trzech Polaków. Krzysztof Jakowczuk pokonał najpierw Christophera Grimleya ze Szkocji, potem wyeliminował Szwajcara joela Koeniga, ale w decydującym o awansie meczu przegrał z Anglikiem Joelem Douse, choć drugą partię tego spotkania rozstrzygnął na swoją korzyść. Marcin Nowak już w pierwszej rundzie uległ Szwedowi Douglasowi Lidmanowi w dwóch setach, przy czym w pierwszym był bliski wygranej. Mateusz Biernacki w pierwszej rundzie pokonał reprezentanta gospodarzy Roberto Fortesa, w drugiej zaś okazał się słabszy od Lidmana. Szwed ostatecznie wszedł do turnieju głównego, szkoda, że kosztem dwóch Polaków.

Dziś w pierwszej rundzie singla mieliśmy Mateusza Dubowskiego, który losował pechowo – trafił na rozstawionego z jedynką Pablo Abiana. Hiszpan, którego pamiętamy z niedawnych mistrzostw Europy w Lubinie i tym razem okazał się lepszy od naszego zawodnika (wtedy to był Michał Rogalski). Dubowski walczył dzielnie, trzeba powiedzieć, że był równorzędnym rywalem, jednak nie na tyle, by sprawić niespodziankę. W deblu wystąpili Biernacki z Jakowczukiem. Rywalizację zakończyli jednak na jednej rundzie, przegrywając w dwóch setach z Duńczykami Steve Olesenem i Mathiasem Weberem Estrupem.

Wyniki Polaków w Portugalii TUTAJ

Kompletnie nie udała się wyprawa do Niemiec polskim juniorom, którzy rywalizację w mocno obsadzonym German Junior zakończyli już w pierwszym dniu rywalizacji. Jedyną wygraną odnotowała Karolina Szubert – w pierwszej rundzie pokonała po trzysetowym boju Rosjankę Anastazję Umerenkową, buy w drugiej przegrać z Bułgarką Hristomirą Popovską. W pierwszej rundzie poelgli nasi singliści – Łukasz Cimosz przegrał z Anglikiem Johnnie Torjussenem, a Piotr Gajda z Węgrem Gergo Pytlem. Nie pograł sobie także mikst Cimosz – Szubert, który łatwo uległ Niemcom Kai Sumida i Henriette Lieber.

Wyniki Polaków w Niemczech TUTAJ

W Birmingham rozegrano ćwierćfinały All England Open, już bez Polaków. Pod ich nieobecność najbardziej przyglądalismy się występom europejczyków, wszak wciąż jednak należymy do tego kontynentu. Tak więc z nadzieją patrzyliśmy na Carolinę Marin, ale forma Hiszpanki po igrzyskach nieco się obniżyła, co spowodowało spadek w rankingu BWF. Dziś mistrzyni z Rio przegrała po tzrysetowym boju z Tajlandką Ratchanok Intanon, mistrzynią świata z 2013 roku. W ten sposób w półfinałach będziemy mieli tylko Azjatki.

Genialnie spisali się w mikście Gabrielle i Chris Adcock. Przesympatyczne brytyjskie małżeństwo po stojącym na niezwykłym poziomie boju wyeliminowało mistrzów olimpijskich z Rio, rozstawionych z dwójką Indonezyjczyków Tontowi Ahmad i liliyana Natsir. Anglicy zaczynają wyrastać na absolutnie topową parę świata, kto wie, czy wkrótce nie sięgną nawet szczytu. Na pewno będę fawrytam kwietniwoych mistrzostw Europy, zwłaszcza, że niewielki kryzys zaczynają przeżywać Christinna Pedersen i Joahim-Fischer Nielsen. Duńczycy przegrali dziś z Chińczykami Kai Lu i Yaqiong Huang.

Viktor Axelsen genialnie rozpoczął mecz z legendarnym Lin Danem. Duńczyk wygrał pierwszego seta z dwukrotnym mistrzem olimpijskim do… 8. Chińczykowi zdarzają się tak wyraźnie przegrane sety, coraz częściej zdarzają mu się przegrane mecze, ale dziś, jak to się mówi, „wrócił z dalekiej podrózy”. Kolejne dwa sety rozstrzygnął na swoją korzyść i po blisko 70 minutach gry awansował do półfinału.

Kiedy wydawało się, że w półfinałach zobaczymy tylko angielski mikst, późną nocą wygrane odniosły dwa duńskie deble. Christinna Pedersen i Kamilla Rytter Juhl rozgromiły Japonki Naoko Fukuman i Kurumi Yonao, natomiast Mads Conrad-Petersen Mads Pieler Kolding po ciężkiej, trzysetowej walce wyeliminowali Kai Lu i Siwei Zheng z Chin.

Wyniki ćwierćfinałów TUTAJ

Bartosz Szafran4869 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password