Badminton – Hatzor International: Bez polskiego złota

Krzysztof Jakowczuk oraz Maciej Ociepa z Agnieszką Forytą zajęli drugie miejsca w badmintonowym turnieju Hatzor International. Mecze finałowe przegrali po trzysetowych, twardych bojach.

Szczególnie wiele emocji przyniósł finał miksta. Startujący na własny koszt Ociepa i Foryta grali z Izraelczykiem Yonathanem Levitem i Rosjanką Yulią Vasilievą. Pierwszego seta Polacy wygrali do 19, po drugim, w którym lepsi byli rywale mieliśmy remis. Decydowała więc trzecia partia, w której rozegrano prawie maksymalną liczbę wymian. Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami seta wygrywa ten, kto uzyska 21 punktów, utrzymując dwa punkty przewagi. Tak jest aż do stanu po 29, kiedy o wygranej decyduje następna wymiana. W meczu naszego miksta prowadzenie zmieniało się co 2-3 wymiany, aż do stanu 28:28. Wtedy dwa punkty z rzędu wywalczyli Levit i Vasilieva, zapewniając sobie końcowy triumf w turnieju.

Również trzy sety w finale zagrał Krzysztof Jakowczuk. Tu jednak wyrównanej gry nie było tak wiele. W pierwszej partii zdecydowanie lepiej prezentował się Polak, zwyciężając Mihę Ivanica ze Słowenii do 11. Sytuacja odwróciła się kompletnie w kolejnych dwóch setach, przegranych przez naszego singlistę 8:21 i 10:21. Przypomnijmy, że na najniższym stopniu podium stanęli Adrian Dziółko i Mateusz Świerczyński.

Wyniki finałów TUTAJ

Bartosz Szafran4717 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.