Badminton – Hatzor International: Dwa polskie finały

Krzysztof Jakowczuk oraz mikst Maciej Ociepa/Agnieszka Foryta awansowali do finałów turnieju Hatzor International. Brązowe medale wywalczyli Adrian Dziółko oraz Mateusz Świerczyński. 

Polacy zdominowali singla. W ćwierćfinałach była ich czwórka, trójka swoje mecze zwyciężyła, siłą rzeczy jeden musiał odpaść. W bratobójczym meczu Adrian Dziółko pokonał po bardzo wyrównanej grze Marcina Nowaka. Krzysztof Jakowczuk bez problemu wyeliminował rozstawionego z jedynką Izraelczyka Chisova, natomiast Mateusz Świerczyński okazał się minimalnie lepszy od rozstawionego z czwórką Słoweńca Andraza Krapeza. To był najdłuższy, najbardziej zacięty i stojący jak dotychczas na najlepszym poziomie mecz turnieju.

W półfinale los skojarzył Świerczyńskiego i Jakowczuka. Po wyrównanym meczu nieznacznie lepszy w dwóch setach okazał się ten drugi. Bardzo liczyliśmy na polski finał singla, ale Adrian Dziółko, wracający do gry po długiej przerwie spowodowanej kontuzją nie wrócił jeszcze do pełnej dyspozycji, do formy, która dała mu start na igrzyskach w Rio. Po blisko godzinie walki musiał uznać wyższość rozstawionego z siódemką Mihy Ivancica ze Słowenii.

W dobrym stylu do finału awansowali Maciej Ociepa i Agnieszka Foryta, którzy do Izraela przyjechali na własny koszt. W ćwierćfinale nasza para pokonała w dwóch setach Rosjan Vladimira Nikulova i Anastasię Semenovą. W półfinale jeszcze pewniej wyeliminowali rozstawionych z dwójką Czechów Jaromira Janacka i Sabinę Milovą. O końcowe zwycięstwo zagrają jutro z z duetem izraelsko – rosyjskim Yonathan Levit/Yulia Vasilyeva, którzy w turnieju także nie stracili jeszcze seta.

Na ćwierćfinale zakończyła start w Hatzor International Oliwia Socha. Nasza jedyna singlistka wyraźnie, w dwóch krótkich setach przegrała z Rosjanką Anastasią Semenovą.

Wyniki dzisiejszych ćwierćfinałów i półfinałów TUTAJ

Jutrzejsze finały TUTAJ

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password