Badminton – Hungarian International: Bochat i Wojtkowska w ćwierćfinale

Jednego wygranego meczu potrzebowali Miłosz Bochat i Aneta Wojtkowska do awansu do ćwierćfinalu turnieju Hungarian International. W pierwszej rundzie singla odpadli Michal Rogalski i Mateusz Dubowski.

Aneta i Miłosz dawno nie grali ze sobą na międzynarodowej arenie, stąd początkowo mieli wystartować w kwalifikacjach Hungarian International. Jednak wycofanie kilku par z głównej drabinki spowodowało, że polski mikst został do niej przesunięty bez gry. Mało tego, w pierwszej rundzie Polacy trafili na wolny los i od razu przyszło im walczyć o ćwierćfinał węgierskiego turnieju. Rywalami byli Duńczycy Phillip Seerup i Marie Louise Steffensen. Duńska para też nie należy do najmocniejszych, liczyliśmy więc na wygraną Anety i Miłosza i się nie przeliczyliśmy. Po doś jednostronnych dwóch setach Polacy wygrali i zameldowali się w czołowej ósemce turnieju. Rywalami w walce o podium będą Szwedzi Richard Eidestedt i Clara Nistad.

Nie powiodło się za to Michałowi Rogalskiemu i Mateuszowi Dubowksiemu. Obaj nasi panowie spędzili na korcie po blisko godzinie, zagrali po trzy sety, ale ich gry zakończyły się bez happy endu. Rogalski przegrał z niżej notowanym Portugalczykiem Bernardo Atilano, choć po drugim secie, bardzo wyraźnie wygranym przez Polka, wydawało się, że będzie on górą w tym pojedyku. Dubowski uległ natomiast Bułgarowi Iwanowi Rusewowi po dość wyrównanym meczu.

Wyniki Polaków na Węgrzech znajdziecie TUTAJ

Bartosz Szafran4871 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password