Badminton – Irish Open: Dziółko i debel w turnieju głównym

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Polscy badmintoniści przenieśli się z Cardiff do Dublina i dziś od eliminacji zaczęli udział w turnieju Irish Open. Eliminacje nie były zbyt udane, przebili się przez nie Adrian Dziółko oraz debel Śmilowski – Szydłowski. 

Jedynym naszym singlistą, który przebrnął trzy rundy eliminacji był Adrian Dziółko. Nasz olimpijczyk z Rio pokonał kolejno Szkota Sameera Aamira, Anglika Davida Jonesa oraz Duńczyka Jeppe Bruuna, przy czym dwie ostatnie gry to były trudne, wyrównane trzysetówki.

Bliski awansu był Mateusz Biernacki, który wyeliminował dwóch rywali – Węgra Martona Szerecza oraz Czecha Bedricha Valentę. Potknął się na ostatniej przeszkodzie, Duńczyku Jonasie Arly. Po jednej wygranej zanotowali Michał Kikosicki i Mateusz Świerczyński, przegrali natomiast w I rundzie Mateusz Sanielak, Krzysztof Jakowczuk i Alan Ostrowski.

Eliminacji nie przeszła też Oliwia Socha, przegrywając w pierwszej rundzie z Angielką Evie Burbidge. Do turnieju głównego awansowali za to Przemysław Szydłowski i Paweł Śmiłowski, którzy najpierw pokonali Malezyjczyków Jen Siern Ian Wong oraz Chee Tean Tan, a następnie dostali walkowera od Patrika Scheiela i Juliana Voigta. Niemcy wskoczyli do głównej drabinki bez gry. Odpadli natomiast Patryk Kopeć i Alan Ostrowski, mający w I rundzie wolny los, a w drugiej rozgromieni przez Hiszpanów Javiera Suareza i Alberto Zapico.

W turnieju głównym od jutra zagrają Miłosz Bochat w deblu z Adamem Cwaliną  i w mikście z Anetą Wojtkowską, dwa kobiece deble – Magdaleny Świerczyńska z Witek oraz Kornelia Marczak z Wojtkowską, Śmiłowski ze Świerczyńską oraz triumfatorzy dzisiejszych kwalifikacji.

Wyniki Polaków i jutrzejsi rywale TUTAJ

Bartosz Szafran4845 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password