Badminton – Italian International: Adam i Miłosz w finale!

Adam Cwalina i Miłosz Bochat awansowali do finału debla badmintonowego turnieju Italian International. Adrian Dziółko odpadł w ćwierćfinale turnieju.

Świetnie radzą sobie w Mediolanie Adam Cwalina i Miłosz Bochat. Polska para wygrała dziś kolejne dwa mecze i w jutrzejszym finale zagrają z Holendrami Jelle Maas i Robinem Tabelingiem. W ćwierćfinale nasza para poradziła sobie z groźnymi Duńczykami Joelem Eipe i Philipem Seerupem. W pierwszej partii praktycznie cały czas utrzymywał się wynik na styku. Częściej na prowadzeniu byli Polacy, ale nie byla to duża przewaga – 2-3 punkty. Taki stan rzeczy utrzymał się do ostatnich wymian, Adam i Miłosz wygrali do 18. W drugim secie udało się Polakom zbudować solidną przewagę już na początku, a potem trzeba było już tylko ją utrzymać. Sztuka się udała, na tablicy widniał wynik 21:13.

Niemal dwa identyczne, wyrównane, emocjonujące, stojące na wysokim poziomie zagrali Cwalina i Bochat w półfinale przeciwko Anglikom Benowi Lane i Seanowi Vendy. Polacy już raz z tymi rywalami wygrali, we wrześni w Czechach, po podobnym zresztą meczu. O wyniku obu setów, wygranych do 18, decydowały lepiej rozegrane przez nasz duet końcówki.

Nie powiodło się w ćwierćfinale Adrianowi Dziółce. Nasz singlista w ostatnim czasie rozegrał naprawdę dużą liczbę meczów, we wszystkich turniejach musiał przebijać się przez eliminacje (ranking obniżył mu się znacznie w czasie kontuzji), grał jeszcze ligę, turnieje w Polsce. Nie wytrzymał dzisiejszego meczu z Larsem Schaenzlerem fizycznie. Pierwszego seta minimalnie wygrał, w drugim sytuacja się odwróciła, to Niemiec na przewagi wyrównał stan meczu. W decydującym secie dało o sobie znać zmęczenie. Dziółko przegrał ten mecz w końcówce, nieznacznie, ale na podium w Mediolanie go nie zobaczymy.

Dotychczasowe wyniki Polaków w Mediolanie TUTAJ

Bartosz Szafran4767 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>