Badminton: Juniorskie medale na Czech Open

Młodzi polscy badmintoniści mijający weekend spędzili na turnieju Czech Open. Do Polski wracają z woreczkiem medali, najbardziej obciążona krążkami udała się w drogę do domu Wiktoria Dąbczyńska.

Nasza najlepsza badmintonistka młodego pokolenia zdobyła dwa medale, zabrakło niestety złota. W grze pojedynczej dobrze szło do półfinału, w którym Wiktoria przegrała z Holle Newall ze Szkocji 21:23 i 15:21. Do finału udało się awansować w grze podwójnej z Aleksandrą Goszczyńską. I tu jednak przyszła porażka – 17:21, 16:21 z Angielkami Molly Chapman i Freyą Patel-Redfearn.

Jedyny złoty medal dla Polski wywalczyli Robert Cybulski i Paweł Śmiłowski, w decydującym meczu pokonując Szkotów Christophera Grimleya i jego brata Matthew. Brąz dla naszej reprezentacji zdobyły jeszcze Wiktoria Adamek i Izabela Pajek, które w półfinale przegrały z Dąbczyńską i Goszczyńską. Na najniższym stopniu podium stanęli też Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska. W półfinale przegrali z Mathhew Grimley i Toni Woods.

Wyniki Polaków TUTAJ

Bartosz Szafran4865 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password