Badminton – Latvia International: Wiktorie Wiktorii

Najbardziej zapracowaną polską badmintonistką w drugim dniu turnieju Latvia International była Wiktoria Dąbczyńska. Nasza (jeszcze) juniorka wychodziła na kort cztery razy i trzy razy wygrywała. Równie efektowny bilans zanotowała Aleksandra Goszczyńska.

Wiktoria dzień rozpoczęła już przed południem. W ostatniej rundzie eliminacji grała z Litwinką Rebeką Alekseviciute. Dwadzieścia minut wystarczyło Polce do wygranej 21:5 i 21:8. W pierwszej rundzie turnieju głównego zawodniczka z Suchedniowa trafiła na rozstawioną z dwójką Angielkę Georginę Bland. Brązowa medalistka mistrzostw Europy juniorów z Miluzy (w deblu) tym razem nie była jeszcze w stanie sprostać rywalce. W pierwszym secie wyglądało to jeszcze jako tako, ale w drugim widowisko było dość jednostronne.

Po singlach czas przyszedł na gry podwójne. W deblu Dąbczyńska gra z Aleksandrą Goszczyńską. Duet ten niedawno zdobył brąz mistrzostw Europy juniorów, a dziś w ładnym stylu poradził sobie z pierwszymi rywalkami na Łotwie. Były nimi Szwedki Maria Persson i Aswathi Pillai. Nasze nadzieje na lepsze czasy polskiego badmintona w wykonaniu kobiecym w obu setach od początku do końca kontrolowały sytuację, narzuciły rywalkom swój styl gry, nie dając im nadziei na nawiązanie równorzędnej walki. Polki wygrały do 11 i do 12 i jutro w drugiej rundzie zmierzą się z Rosjankami Olgą Arhangielską i Natalią Rogową.

Prawie równie łatwo i efektownie zagrała Wiktoria z Robertem Cybulskim w pierwszej rundzie miksta. Francuzi William Villeger i Marig Brouxel także kończą wiek juniora i z polską parą zmierzyli się po raz drugi w karierze. Po raz drugi przegrali w dwóch setach (poprzednio w Hungarian Junior). Jutro nasza para zagra z Islandczykami Kriostoferem Finssonem i Margaret Johannsdottir.

W drugiej rundzie jest też już nasz drugi mikst – Kontrad Płoch i Aleksandra Goszczyńska. Para ta wyeliminowała Szwedów Oskara i Lovisę Johansson po bardzo wyrównanym, jednak dwusetowym boju. W walce o ćwierćfinał łotewskiego turnieju rywalami będą Francuzi Kenji Lovang i Ainoa Desmons.

Eliminacje grali też w deblu Konrad Płoch i Adam Szolc, tyle że w ostatniej ich rundzie otrzymali walkowera. W pierwszej rundzie turnieju głównego trafili na Finów Antona Monnberga i Jespera Paula.Pierwszego seta przegrali do 11, ale w drugim pokazali kawałek naprawdę dobrego badmintona, wygrywając do 19. Losy ostatniej partii decydowały się długo. Dopiero w końcówce Finowie zdołali zbudować niewielką przewagę, która ostatecznie dała im awans do drugiej rundy. Szkoda, ale nasz młodziutki debel pokazał się w Rydze z dobrej strony.

Wyniki Polaków TUTAJ

Bartosz Szafran4744 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>