Badminton – Lithuanian International: Cybulski i Dąbczyńska krok od turnieju głównego

Kaunas jest gospodarzem kolejnego turnieju cyklu international series, w którym grają polscy badmintoniści. Dziś przez cały dzień trwały eliminacje, które dokończone zostaną jutro rano. Dzielnie spisali się w nich Robert Cybulski i Wiktoria Dąbczyńska.

Nasza singlistka do awansu do turnieju głównego potrzebuje dwóch zwycięstw. Z pierwszą przeszkodą poradziła sobie w sposób spektakularny i ekspresowy. Litwinkę Daniele Svelnyte pokonała w dwóch setach  do 3 i do 5. Jutro w decydującej rundzie zmierzy się z Dunką Astrid Molander. W ślady koleżanki nie poszła Aneta Niklas, przegrywając pierwszy mecz ze Szwajcarką Jennifer Kobelt.

Aż cztery rundy eliminacji zaplanowano w singlu panów. Robert Cybulski zagrał dziś trzykrotnie, ze wszystkich starć wychodząc zwycięsko. Pokonał kolejno Niemca Hassana Molle, Francuza Aurelliena Delatre i Litwina Jonasa Petkusa. W ostatniej rundzie jutro rano zmierzy się z Francuzem Antoine Bebinem. Pozostali nasi singliści przegrali pierwsze mecze – Konrad Płoch z Vegardem Rikheimem z Norwegii, Adam Szolc z jego rodakiem Joirgenem Resenlundem, a Jacek Kolumbajew z  Malezyjczykiem Ridzwanem Rachmatem.

Szczęście mieli nasi debliści. Ploch w parze z Adamem Szolcem awans do turnieju głównego zapewnili sobie zwycięstwem z mocno przeciętną litewską parą Mark Sames i Linas Supronas. Ich rywale z drugiej rundy, rozstawieni z jedynką Czesi Lukas Holub i Jan Hubacek przeniesieni zostali do zasadniczej drabinki pociągnęli za sobą polską parę, z którą mieli rywalizować. Natomiast Robert Cybulski i Paweł Śmiłowski w pierwszej rundzie mieli wolny los, w drugiej zagrają z Malezyjczykami Mohmedem Misbun Misbun Shawal i Muhammad Izzuddin Shamsul Muzli.

W turnieju głównym bez eliminacji znalazła się spora grupa Polaków. Liczymy przede wszystkim na to, że Wojciech Szkudlarczyk i Łukasz Moreń przedłużą zwycięską passę i wygrają turniej. Z zaciekawieniem będziemy przyglądać się startowi naszych brązowych ,medalistów mistrzostw Europy juniorów Pawła Śmiłowskiego i Magdaleny Świerczyńskiej, rozstawionych z dwójką. Prócz tego zagrają jeszcze trzy miksty: Dąbczyńska z Cybulskim, Płoch z Aleksandrą Goszczyńską oraz Szolc z Wiktorią Adamek. Dąbczyńska z Goszczyńską a także Adamek ze Świerczyńską wystąpią w deblu.

Wyniki Polaków w Kaunas TUTAJ

Bartosz Szafran4873 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password