Badminton – Lithuanian International: Finałowa porażka debla

Wojciech Szkudlarczyk i Łukasz Moreń nie podtrzymali zwycięskiej tegorocznej passy. W finałowym meczu rozgrywanego w Kownie turnieju Lithuanian International ulegli parze Elias Bracke – Leo Rossi. 

Niem jednak doszło do finałowego starcia nasza para zagrała rano półfinał. Odniosła w nim 12 z rzędu zwycięstwo na międzynarodowej arenie, pokonując po długim, trzysetowym boju Francuzów Adama Eloi i Samy Corvee. Pierwszą partię wygrali rywale, ale w dwóch pozostałych dość spokojnie lepsi okazali się Moreń i Szkudlarczyk.

Można rzec, że w finale zadziałała „pechowa trzynastka”. Polski debel od początku roku na turniejach Polish Open, Czech international i Lithuanian International zagrał 12 meczów i wszystkie wygrał. Trudno powiedzieć, czy Polacy są przesądni i czy w ogóle te wygrane liczyli. Niemniej w tym meczu nie byli sobą. Elias Bracke z Belgii i Leo Rossi z Francji nie mają jeszcze 20 lat i zagrali wspólnie po raz pierwszy, nie są nawet notowani w rankingu BWF. Sam awans tak wysoko był dużą niespodzianką, a wygraną z doświadczonym polskim deblem traktować trzeba w kategoriach sensacji. Naszemu deblowi zabrakło nieco koncentracji, nieco szczęścia, ale też i dyspozycja dnia nie byłą najlepsza. Niemniej mogli wygrać oba sety, ich losy decydowały się w emocjonujących końcówkach. Jednak lepsi byli Belg z Francuzem, zasłużenie wygrywając litewski turniej.

Finał:

Elias Bracke Belgium
Leo Rossi France
Poland Lukasz Moren [1]
Poland Wojciech Szkudlarczyk
21-19 21-18

Półfinal:

Lukasz Moren [1] Poland
Wojciech Szkudlarczyk Poland
France Eloi Adam
France Samy Corvee
19-21 21-14 21-15

Komplet wyników półfinałów i finałów Lithuanian International TUTAJ

Bartosz Szafran4865 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password