Badminton – Lithuanian Junior: Już bez Polaków

Z jednym medalem powrócą z Litwy polscy młodzi badmintoniści. Ich autorkami są Zuzanna parysz i Magdalena Kulska. Pozostali nasi reprezentanci odpadali w najlepszym razie w ćwierćfinałach. 

Zuzanna Parysz zagrała dziś aż cztery mecze – dwa w singlu i dwa w deblu. W grze pojedynczej najpierw pokonała po niesamowicie wyrównanym meczu Rosjankę Wiktorię Kozyrewą. Pierwszego seta Polka przegrała wyraźnie, by jednak w dwóch kolejnych zwyciężyć – po bardzo emocjonujących końcówkach. W ćwierćfinale zabrakło chyba już nieco sił. Lepsza okazała się Anastazja Pustinska z Rosji, choć niewiele brakowało, by po pierwszym przegranym secie Polka przedłużyła swoje szanse na końcową wygraną – w drugim secie miała Parysz lotki setowe, jednak ostatecznie przegrała.

W deblu Zuzanna wraz z Magdaleną Kulską rozstawione były z numerem 4. W ćwierćfinale ponownie na przeciw Polek stanęła Kozyriewa, tym razem w duecie z Estonką Edithą Smalz. I ponownie zeszła z kortu pokonana, także po trzysetowym boju. Tu było jednak nieco inaczej. polki zdecydowanie wygrały pierwszą i trzecią partię, rywalki zdołały wyrwać „na przewagi” jedynie drugi set. W półfinale przyszła jednak porażka z teoretycznie niżej notowanymi Estonkami Piho  Tannik. Brąz jednak musi cieszyć i zawodniczki i ich trenerów.

Trzy razy zwyciężał wczoraj, trzy razy przegrywał dziś. Tak można podsumować start Szymona Stokfisza. O wczorajszych jego wyczynach pisaliśmy już, dziś niestety szło młodemu polakowi zdecydowanie gorzej. Tak singlu, jak i w obu grach podwójnych – w deblu i mikście przegrał Stokfisz z rywalami z Rosji, niestety porażki te były bardzo wysokie.

Dwukrotnie wychodził dziś na kort Alan Ostrowski, w obu przypadkach przegrał swoje mecze. W singlu musiał uznać wyższość rozsatwionego z jedynką Czecha Cristiana Savina, zaś w deblu z Wojciechem Sajdokiem ulegli rozstawionym z dwójką Finom Jere Overmark i Jesper Paul. Tak więc jutro na Litwie nie zobaczymy już naszych reprezentantów.

Wyniki Polaków TUTAJ

Bartosz Szafran4769 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password