Badminton – Lithuanian Junior – Szymon Stokfisz nie przegrywa

Najlepsi polscy juniorzy odpoczywają po trudach ostatnich dwóch tygodni, tymczasem „drugi garnitur” młodych badmintonistów startuje w Lithuanian International. Na szczególne wyrówżnienie zasługuje Szymon Stokfisz, któremu udało się awansować we wszystkich trzech grach.

Turniej na Litwie nie jest mocno obsadzony, ale trzy wygrane przez Szymona mecze robią wrażenie. Nasz zawodnik miał wolny los w pierwszej rundzie singla, w drugiej wyeliminował Białorusina Andrija Krawczenko. W deblu wraz z Wiktorem Treckim pokonali w dwóch setach Litwinów Bertasiusa i Petkusa, zaś w mikście wraz z Magdaleną kulską okazali się lepsi od pary z Litwy Borusas – Mockute.

W turnieju pozostali też inni singliści – Alan Ostrowski pokonał Fina Eero Lauri, ale jutro zagra z rozstawionym z jedynką Czechem Cristianem Savinem. Ten sam zawodnik awansował do drugeij rundy debla – wraz z Wojciechem Sajdokiem pokonali po trzech setach równej walki Estończyków joonasa i Kaarta.

W grze pojedynczej pań korzystnie zaprezentowała się Zuzanna Parysz, eliminując Łotyszkę Unę Berga. Zaowdniczka ta próbowała sił w trzech grach, jednak prócz singla zwycięstwo odniosła tylko w deblu z Magdaleną Kulską, drugi raz w dniu dzisiejszym pozbawiając szans Bergę, grającą z Lianą Lencevica. W mikście Parysz grała z Wiktorem treckim i przegrała w trzech setach z Rosjanami Okołowem i Potapowicz.

Wyniki Polaków w Lithuanian Junior TUTAJ

Bartosz Szafran4769 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password