Badminton: Losowanie grup ME już jutro!

Już jutro w siedzibie Telewizji Regionalnej w Lubinie odbędzie się losowanie grup Mistrzostw Europy Drużyn Mieszanych, Turniej zaplanowano na 15-19 lutego przyszłego roku. Transmisję z losowania będzie można śledzić w Telewizji Regionalnej oraz na kanałach youtube Badminton Europe i Badminton Lubin.

Losowanie zaplanowano na środę, na godzinę 18:00. W mistrzostwach wystartuje 12 zespołów: Polska (gospodarz), Dania (obrońca tytułu), Anglia, Hiszpania, Holandia, Rosja, Niemcy (pięć najwyżej notowanych reprezentacji w rankingu Badminton Europe) oraz zwycięzcy grup eliminacyjnych: Francja, Bułgaria, Irlandia, Szwajcaria i Szwecja.

Zespoły zostaną podzielone na cztery grupy po trzy zespoły, w których każdy zagra z każdym. Drużyny z dwóch pierwszych miejsc awansują do ćwierćfinałów. Badminton Europe dokonała rozstawienia czterech drużyn:

Grupa 1: Dania
Grupa 2: Anglia
Grupa 3: Niemcy
Grupa 4: Rosja

Pozostałe osiem zespołów zostanie dolosowane do tych grup bez dodatkowego podziału na koszyki.

Serdecznie zapraszamy do oglądania relacji, lutowe mistrzostwa to najważniejsza badmintonowa impreza w Europie w przyszłym roku, po raz pierwszy będzie organizowana w Polsce.

Losowanie będzie można śledzić poniżej:

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password