Badminton – ME: Polacy poznali rywali w Kolding

Już za dwa tygodnie w duńskim Kolding rozpoczną się mistrzostwa Europy w badmintonie, Dziś poznaliśmy drabinki w poszczególnych grach. Na losowanie nie mogą narzekać Robert Mateusiak i Nadia Zięba. Gorzej wyglądają perspektywy naszych pozostałych reprezentantów. 

Dobre, żeby nie powiedzieć bardzo dobre losowanie mieli Robert Mateusiak i Nadia Zięba. Mistrzowie Europy sprzed 5 lat, rozstawieni w turnieju z numerem 4.,  w pierwszej rundzie trafili na Hiszpanów Alberto Zapico i Lorenę Usle. Kolejnymi ich rywalami będą albo Anglicy Gregory Mairs i Jenny Moore, albo Finowie Anton Kaisti i Jenny Nystroem. W ćwierćfinale zagra nasz mikst zapewne z Holendrami Jacco Arendsem i Seleną Piek, ewentualnie Irlandczykami Samem i Chloe Magee. Dopiero w półfinale możemy się spodziewać rewanżu z finał z 2012 z Duńczykami Joachimem Fischerem Nielsenem i Christinną Pedersen.

Paweł Pietryja i Aneta Wojtkowska wylosowali w pierwszej rundzie Ukraińców Giennadija Natarova i Natalię Voytsekh. W ewentualnym kolejnym meczu rywalami będą zapewne Duńczycy Mathias Christianesn i Sara Thygesen. Dalej wolę nie sięgać, najwyżej rozstawionymi w ich „połówce” są Chris i Gabrielle Adcock.

Trudno nazwać dobrym losowanie Adama Cwaliny i Miłosza Bochata. Najpierw ćwierćfinaliści German Open zagrają ze Szwajcarami Pierrixem Deschenauxem i Oliverem Schallerem, ale już w kolejnej trafiają na rozstawionych z jedynką Mathiasa Boe i Carstena Mogensena. Wygrana z Duńczykami otworzyłaby naszej parze „autostradę” do podium.

Wreszcie Michał Rogalski na początek zmierzy się z Norwegiem Mariusem Myhrem. W przypadku wygranej kolejnym przeciwnikiem będzie Włoch Rosario Maddaloni, a potem albo Toma Junior Popov, który dziś walnie przyczynił się do wywalczenia przez francuskich juniorów tytułu mistrzowskiego na czempionacie Europy drużyn mieszanych, albo na Niemca Fabiana Rotha, którego kojarzyć możemy z pamiętnym zwycięstwem z Viktorem Axelsenem na lubińskich mistrzostwach drużyn mieszanych. W „ćwiartce” ma jeszcze Rogalski rozstawionego z dwójką Anglika Rajiva Ousepha.

Szczegółowe drabinki znajdziecie TUTAJ

Bartosz Szafran4863 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password