Badminton – ME: Polska zagra z Rosją i Hiszpanią

Dziś w Lubinie odbyło się losowanie grup Mistrzostw Europy Drużyn Mieszanych, ktore w lutym odbędą się w miedziowym mieście. Polska losowała dość dobrze – rywalami naszych badmintonistów będą Rosjanie i Hiszpanie.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 15-19 lutego w Lubinie. Rozpoczną się fazą grupową (cztery po trzy zespoły) – dwie najlepsze drużyny awansują do ćwierćfinałów, po nich nastąpią półfinały i finał. Jak już pisaliśmy, Dania, Niemcy, Anglia i Rosja były rozstawione, pozostałe osiem zespołów było dolosowywanych. Z ramienia Badminton Europe losowanie prowadził Jimmy Andersen. W jego efekcie ustalono następujący podział na grupy:

Grupa 1: Dania, Francja, Bułgaria
Grupa 2: Anglia, Irlandia, Szwecja
Grupa 3: Niemcy, Holandia, Szwajcaria
Grupa 4: Rosja, Polska, Hiszpanie

Losowanie Polaków należy ocenić pozytywnie. Rosjanie to najsłabsza drużyna z rozstawionych, Hiszpanie mają megagwiazdę Carolinę Marin i dobrego singlsitę Pablo Abiana, ale w pozostałych grach nie prezentują aż tak wysokiego poziomu/ Z oboma rywalami możemy powalczyć o zwycięstwo i realnie myśleć o awansie do ćwierćfinału. Wszystko zależy od składu, którym będą dysponowali trenerzy i oczywiście dyspozycji naszych graczy.

Z całą pewnością najsilniejszą jest grupa A, w której hitem będzie mecz Danii z Francją. Bułgarom nie daje się większych szans na wyjście z grupy. Dwie pozostałe są bardzo wyrównane. Faworyzowani Niemcy i Anglicy wcale nie muszą mieć łatwo, ale wyjśc z grupy wyjdą. Szalenie interesująco zapowiada się rywalizacja Holandii ze Szwajcarią i Irlandii ze Szwecją.

Losowanie miało uroczystą oprawę, było transmitowane przez regionalną telewizję oraz na kanałach youtube Badminton Europe i Badminton Lubin. Szokujące jest za to, że Polski Związek Badmintona nawet nie zająknął się o losowaniu na swojej stronie internetowej, choć jest przecież współorganizatorem mistrzostw. Jimmy Andersen w kuluarach pół żartem zapytał, czy prezes związku, Marek Krajewski, wie w ogóle że w lutym w jego kraju odbędzie się najważniejsza badmintonowa europejska impreza przyszłego roku.

Zapis losowania można obejrzeć poniżej:

Bartosz Szafran4869 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password