Badminton – ME: Siódemka Polaków na Kolding

Badminton Europe opublikowało listy startowe zaplanowanych na 25-30 kwietnia w duńskim Kolding Indywidualnych Mistrzostw Europy. O medale czempionatu powalczy siedmioro Polaków: jeden singlista, dwa miksty i jeden męski debel. To znacznie mneijsza liczba niż ta, która reprezentowała nas rok temu we francuskim Vendee.

Największe nadzieje wiążemy oczywiście ze startem ćwierćfinalistów igrzysk w Rio, Roberta Mateusiaka i Nadii Zięby. Polacy są na czwartym miejscu wśród zakwalifikowanych par, wyprzedzani jedynie przez dwie pary duńskie i angielskie małżeństwo Adcock. Nasz mikst ma w dorobku tytuł mistrzów Europy wywalczony przed 5 laty, ale o powtórzenie wyniku będzie szalenie trudno.

Na szesnastym miejscu wśród par mieszanych mamy Pawła Pietryję i Anetę Wojtkowską. Nasza młoda para po raz drugi zagra na mistrzostwach Europy. miejmy nadzieję, że z lepszym skutkiem niż rok temu, kiedy w pierwszej rundzie rozgromili ich Joachim Fischer Nielsen i Christinna Pedersen.

W deblu awans z 26. miejsca w klasyfikacji uzyskali Adam Cwalina i Miłosz Bochat. Mamy nadzieję, że nasza para utrzyma dyspozycję, którą prezentuje w obecnie rozgrywanym Swiss Open i postara się o awans do czołowej ósemki. Będzie o to trudno, ale nie jest to zadanie niewykonalne. Rok temu Adam był w ćwierćfinale, grając z Przemkiem Wachą. Miłosz w parze z Łukaszem Moreniem odpadli w pierwszej rundzie.

W grze pojedynczej panów reprezentować nas będzie Michał Rogalski. Kwalifikację pierwotnie zdobył Adrian Dziółko, mimo kontuzji będący wciąż wyżej w rankingu, lecz PZBad nie potwierdził udziału kontuzjowanego zawodnika w czempionacie. W ten sposób „zwolniło” się miejsce dla Rogalskiego. Realnie rzecz biorąc w jego przypadku, w aktualnej dyspozycji przejście więcej niż jednej rundy będzie sukcesem.

Rok temu w Vendee Polaków było znacznie więcej – mieliśmy dwóch singlistów, singlistkę, dwa deble i dwa miksty. Jednak wróciliśmy z Francji na tarczy, z ledwie czterema wygranymi grami i ćwierćfinałem debla. Miejmy nadzieję, że tym razem docenimy jakość występów, a nie ich ilość.

Ostateczne rozstawienie poznamy 7 kwietnia, losowanie mistrzostw odbędzie się cztery dni później.

Bartosz Szafran4873 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password