Badminton – ME U15: Dwa ćwierćfinały Polaków

W Kazaniu, rownolegle do seniorskich drużynowych mistrzostw Europy o medale w imprezie tej samej rangi walczą juniorzy do 15 roku życia. Największymi osiągnięciami Polaków okazały się ćwierćfinały debla (bartosz Gałązka i Maciej Matusz) oraz miksta (Łukasz Cimosz i Karolina Szubert).

Gałązka i Matusz drogi do ćwierćfinału nie mieli trudnej – w pierwszej rundzie mieli wolny los, w drugiej po bardzo zaciętym meczu pokonali Turków Baha Semiha i Mehmeta Yilmaza. W walce o czołową czwórkę zmierzyli się z Francuzami Kenji Lovangiem i Christo Popovem, rozstawionymi z numerem 2. W pierwszym secie Polacy nawiązali równorzędną walkę, jednak końcówka należała do rywali. Druga partia to już wyraźna przewaga Francuzów i ich zasłużony awans do półfinalu.

Podobna byla droga do czołowej ósemki Cimosza i Szubert. Wolny los w pierwszej rundzie, wygrana z Białorusinami w drugiej i w ćwierćfinale rywal z wyższej półki – rozstawieni z jedynką Duńczycy Rasmus espersen i Christine Andreasen. Tu faworyci byli bezwzględni dla naszej pary, wygrywając w dwóch krotkich setach do 10 i do 9.

Łukasz Cimosz w singlu prezentował się też dość dobrze, po wygraniu dwóch meczów w 1/8 trafił na rozstawionego z numerem 5-8 Serba sergeja Lukica. Stoczył z nim bardzo zacięty trzysetowy bój, ostatecznie przegrywając, choć w drugiej partii miał piłki meczowe. Maciej Matusz zakończył grę na 2. rundzie.  Anna Duda odpadła w drugiej rundzie singla, a Karolina Szubert w pierwszej. Także w drugiej rundzie zakończyły grę nasze dziewczeta w deblu – Duda i Zuzanna Jankowska.

Najwięcej medali z Kazania przywiozą Duńczycy, niewiele mniej Anglicy i francuzi. Półfinały i finały mistrzostwa zaplanowano na jutro.

Wyniki Polaków w Kazaniu TUTAJ

Zestawienie półfinałów TUTAJ

Bartosz Szafran4791 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>