Badminton – ME: Niezłe losowanie polskich drużyn

W Broendby odbyło się dziś losowanie grup drużynowych mistrzostw Europy w badmintonie, które w dniach 13-18 lutego odbędą się w Kazaniu. Nasza męska reprezentacja trafiła na Włochy, Portugalię i Czechy, a kobieca na Anglię, Norwegię i Czechy.

Do turnieju męskiego zgłoszono 29 drużyn. Podzielono je na 7 grup (sześć po cztery zespoły i jedna 5 zespołów) – zwycięzcy grup oraz jedna ekipa z najlepszym bilansem z drugich miejsc w grupach awansuje do ćwierćfinału. Polacy znaleźli się wśród siedmiu rozstawionych drużyn, dzięki czemu uniknęli wpadnięcia już na wstępie na jedną z badmintonowych europejskich potęg. Los przydzielił nam Włochy, Portugalię i Czechy – drużyny, z którymi z całą pewnością możemy i powinniśmy wygrać przy pełnym składzie i optymalnej dyspozycji. Ćwierćfinał jak najbardziej w zasięgu Biało-czerwonych.

Podział grup turnieju męskiego:
Grupa 1: Dania, Izrael, Chorwacja, Irlandia
Grupa 2: Anglia, Węgry, Słowacja, Grenlandia
Grupa 3: Niemcy, Islandia, Holandia, Azerbejdżan
Grupa 4: Rosja, Bułgaria, Hiszpania, Belgia
Grupa 5: Francja, Ukraina, Austria, Litwa
Grupa 6: Polska, Włochy, Portugalia, Czechy
Grupa 7: Finlandia, Estonia, Norwegia, Turcja, Łotwa

Do turnieju kobiet zgłoszono 24 drużyny. Podzielono je na sześć grup po cztery zespoły. Triumfatorki grup i dwie najlepsze ekipy z drugich miejsc zapewnią sobie grę w ćwierćfinale. Polki na mistrzostwach zagrają po bardzo długiej przerwie i nie znalazły się w gronie drużyn rozstawionych. Losowanie uznać należy za nienajgorsze. Zagramy z Angielkami, które z całą pewnością będą faworytkami grupy oraz drużynami, które są w naszym zasięgu – Norwegią i Czechami. O awans do ósemki będzie bardzo trudno, ale szanse na to są.

Podział grup turnieju kobiecego:
Grupa 1:  Dania, Szwecja, Izrael, Islandia
Grupa 2: Hiszpania, Węgry, Portugalia, Słowacja
Grupa 3: Niemcy, Litwa, Ukraina, Irlandia
Grupa 4: Rosja, Turcja, Estonia, Łotwa
Grupa 5: Bułgaria, Francja, Białoruś, Grenlandia
Grupa 6: Anglia, Norwegia, Czechy, Polska

 

Bartosz Szafran4845 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password