Badminton – MEJ: Francuzi mistrzami, Kikosicki i Sobolewski odpadają

We wtorek rano w Miluzie rozegrano finał turnieju drużyn mieszanych mistrzostw Europy juniorów, w którym Francja pokonała Rosję 3:0, popołudniu rozpoczęły się turnieje indywidualne. Dla polskich badmintonistów zaczęły się falstartem – odpadli już Michał Kikosicki i Michał Sobolewski.

Finał turnieju drużyn mieszanych miał zaskakujący skład. Przede wszystkim dlatego, że zabrakło w nim Duńczyków, pokonanych przez Rosjan we wczorajszym półfinale. Po tytuł sięgnęła jednak Francja, po raz pierwszy w historii zresztą. Trzeba przyznać, że gospodarze mają szalenie mocny skład, zawodników, którzy będą faworytami większości gier w turniejach indywidualnych. Francuzi finał wygrali w trzech grach, ale trzeba przyznać, że były to pojedynki bardzo wyrównane i stojące na znakomitym jak na juniorów poziomie. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Po południu w meczach pierwszej rundy zobaczyliśmy dwóch polskich singlistów, niestety obaj przegrali swoje mecze. Lepsze wrażenie pozostawił po sobie Michał Kikosicki, który wygrał pierwszego seta rywalizacji z Nikitą Lemeszko z Rosji, choć przegrywał już bardzo wysoko. Szkoda, że nie poszedł za ciosem i w  drugim secie nie kontynuował znakomitej serii. W decydującej partii losy wygranej ważyły się do ostatniej wymiany. Kikosicki miał nawet lotkę meczową, ale ostatecznie przegrał 20:22/

Niewiele do powiedzenia miał w pierwszym secie starcia z Hiszpanem Alexem Alcalą Dominguezem Michał Sobolewski. Zjadła go trema, wyszedł do gry nierozgrzany, trudno powiedzieć. Fakt jest taki, że tego pierwszego seta przegrał z kretesem, zdobywając sześć punktów. W drugim secie gra Polaka wyglądała lepiej, Michał miał nawet lotki setowe, ale ostatecznie przegrał 21:23 i odpadł z turnieju.

Jutro do gry przystąpią kolejni nasi reprezentanci. Zestawienie par i wyniki znajdziecie TUTAJ

Bartosz Szafran4749 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>