Badminton – MEJ: Niezłe losowanie Polaków w turniejach indywidualnych

Dziś poznaliśmy drabinki mistrzostw Europy juniorów w badmintonie, które rozpoczną się 11 kwietnia w Miluzie. Trzeba powiedzieć, że nasi reprezentanci na los specjalnie narzekać nie mogą,

W męskim singlu mamy dwóch reprezentantów i obaj turniej zaczną od pierwszej rundy (1/64 finału). Michał Kikosicki zagra z Rosjaninem Nikitą Lemeszko. Jeśli uda się wygrać ten mecz, to kolejnym rywalem będzie Litwin Mark Sames. By znaleźć się w czołowej ósemce mistrzostw Kikosicki będzie musiał jeszcze wygrać zapewne z Irlandczykiem Nhatem Nguyenem, a na drodze po medal stanie najprawdopodobniej główny faworyt mistrzostw, Francuz Toma Junior Popov. Pierwszym rywalem Michała Sobolewskiego będzie Hiszpan Alex Dominguez, kolejnym Duńczyk Jesper Toft. By znaleźć się w czołowej czwórce trzeba będzie wygrać najpewniej z Francuzem Amaudem Merkele (2.).

Singlistki rozpoczną od 1/32 finału. Pierwszą przeciwniczką Zuzanny Glijer będzie Angielka Grace King, w przypadku wygranej w drugiej rundzie czekać będzie znakomita Węgierka Vivien Sandorhazi. Wiktoria Dąbczyńska, rozstawiona w turnieju z 13-tką zmierzy się na początek z Katariną Vargovą ze Słowacji. Na „kursie kolizyjnym” na drodze do medalu stanie Wiktorii inna Węgierka, Reka Madarasz oraz Francuzka Yaelle Hoyaux.

W deblu chłopców mamy dwie pary. Konrad Ploch i Radosław Wróbel w pierwszej rundzie zagrają z Austriakami Philippem Drexlerem i Nicolasem Rudolfem. Kolejnymi potencjalnymi rywalami będą Czesi Petr Beran i Ondrej Kral. Robert Cybulski i Paweł Śmiłowski, rozstrawieni w mistrzostwach z dwójką w pierwszej rundzie mają wolny los, potem czekać na nich będą Słoweńcy albo Szwajcarzy. W ćwierćfinale najpoważniejszymi rywalami wydają się być Thomas Baures i Leo Rossi z Francji.

W grze podwójnej dziewcząt także mamy dwa duety. Izabela Pajek i Wiktoria Adamek trafiły na Holenderki Milou Lugters i Allyssę Tirtosentono. W drugiej rundzie czeka Polki walka z Niemkami Yvonne Li i Judith Petrikowski. Wiktoria Dąbczyńska i Aleksandra Goszczyńska mają drugi numer rozstawienia i wolny los w 1/32 finału. W drugiej rundzie zagrają albo z Norweżkami, albo z Rumnunkami. W ćwiartce nasze faworytki mają między innymi Estonki Mari Ann Karjus i Kati Kreet Marran.

Wreszcie w mikście mamy najwyżej notowanych Pawłą Śmiłowskiego i Magdalenę Świerczyńską, Grę nasi kandydaci do medalu zaczną od drugiej rundy z Węgrami lub Estończykami. Na drodze do półfinału najwyżej rozstawionymi rywalami są Duńczycy Rasmus Kjaer i Alexandra Boeje. Wolny los w pierwszej rundzie mają też Dąbczyńska i Cybulski. Potem czeka ich pojedynek z Portugalczykami lub Turkami, by wdrapać się na podium, będą musieli zapewne wyeliminować rozstawionych z dwójką Rosjan Rodiona Alimova i Alinę Davletovą.

Losowanie nie jest złe, gdyby brać pod uwagę jedynie rozstawienie, moglibyśmy realnie liczyć na trzy medale. Jednak w juniorskim badmintonoie rozstawienie często jest bardzo mylne, wynika z liczby startów w niezbyt monco obsadzonych turniejach. Przekonywaliśmy się już o tym boleśnie kilkukrotnie. Cieszyć się zatem będziemy choćby z jednego krążka.

Wcześniej, w dniach 7-11 kwietnia juniorzy powalczą o tytuły w mistrzostwach drużyn mieszanych. Polacy w grupie grają z Niemcami, Słowenią, Łotwą i Austrią. Obszerne relacje z mistrzostw oczywiście na naszym portalu.

Pełne losowanie MEJ TUTAJ

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password