Badminton – MEJ: Wygrywamy z Austrią, w ćwierćfinale zagramy z Duńczykami

Polscy młodzi badmintoniści powtórzyli sukces swoich starszych kolegów i awansowali do ćwierćfinału mistrzostw Europy drużyn mieszanych w kategorii U19. Dziś bardzo pewnie pokonali Austrię 5:0, o półfinał zagrają z Danią. 

Polacy by awansować do czołowej ósemki mistrzostw potrzebowali w ostatnim meczu pokonać Austriaków bardzo wysoko – do zera i najlepiej bez straty seta. Potrzebny był jeszcze korzystny układ wyników w innych grupach. ale po porannej sesji wiedzieliśmy już, że zwycięstwo w takich rozmiarach prawie na pewno da nam awans.

Nasz drużyna wyszła do meczu w optymalnym składzie, dzięki wczorajszemu odpoczynkowi niektórych kluczowych graczy, świeża i pełna ochoty do gry. Znakomicie mecz otworzyl Michał Kikosicki, o którego dyspozycję najbardziej sie obawialiśmy. Z Philippem Drexlerem momentami miał kłopoty, ale potrafił sobie z nimi poradzić, nie załamał się po kilku nieudanych akcjach, nie spalił się, gdy w drugim secie przyszło grać na przewagi. Odniosł w Miluzie pierwsze zwycięstwo, ale jak ważne, kluczowe w kontekście wyjścia z grupy.

Jedną z najważniejszych postaci w naszej drużynie, jak zwykle zresztą, była Wiktoria Dąbczyńska. Najpierw w kapitalnym stylu pokonała Natalie Herbst. Szczególnie efektownie wyglądała gra w drugim secie, w którym Austriaczka zdobyła tylko 4 punkty. Potem, wraz z Olą Goszczyńską, w trudnym pojedynku uporały się z Sereną Au Yeong i Katheriną  Hochmeier. To była najbardziej wyrównana gra tego meczu, niemniej Polki wygrały bardzo zasłużenie.

Drugą kluczową dla zwycięstwa osobą był Paweł Śmiłowski, ktory miał swoj udział w dwóch punktach zdobytych przez nasza ekipę. W deblu grał z Robertem Cybulskim, w miście z MagdalenĄ Świerczyńską. W obu przypadkach po austriackiej stronie siatki biegał Philip Birker – w grze podwójnej z Jakobem Sorgerem, w mieszanej z Niną Sorger. Polskie pary były zdecydowanie lepsze od swoich rywali i wygrały „na dużym spokoju”.

W drugim meczu Niemcy pokonali Słowenię 3:2. Gdyby wynik brzmaił odwrornie Polska zajęłaby w grupie 1. miejsce, tak cieszymy się z drugiej lokaty i awansu do czołowej ósemki mistrzostw. „Lucky looserem” obok Polski okazali się Czesi, którzy zajęli drugie miejsce w grupie 1., którą wygrali Duńczycy. W pozostałych grupach triumfowali Rosjanie, Francuzi, Holendrzy i Anglicy.

Losowanie par ćwierćfinałowych nie było dla nas szczęśliwe. Trafiliśmy na najwyżej rozstawionych duńczyków, jak zawsze głównych faworytów do mistrzoswskiego tytułu. Mecz jutro o 10;00.

Zestawienie par ćwierćfinałowych:
Rosja-Holandia
Czechy-Francja
Niemcy-Anglia
Dania-Polska

Austria – Polska 0:5
Philipp Drexler – Michał Kikosicki 14:21, 22:24
Natalie Herbst – Wiktoria Dąbczyńska 14:21, 4:21
Philip Birker/Jakob Sorger – Robert Cybulski/Paweł Śmiłowski 18:21, 9:21
Serena Au Yeong/Katherina Hochmeier – Wiktoria Dąbczyńska/Aleksandra Goszczyńska 18:21, 15:21
Philip Birker/Nina Sorger – Paweł Śmiłowski/Magdalena Świerczyńska 11:21, 11:21

Tabela grupy 5.

Miejsce Drużyna Punkty turniejowe
Mecze Sety Punkty meczowe
1. Niemcy 4 15:5 32:14 905:742
2. Polska 3 15:5 31:12 839:709
3. Słowenia 2 13:7 28:18 881:802
4. Austria 1 4:16 11:33 709:859
5. Łotwa 0 3:17 10:35 671:893

Bartosz Szafran4863 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password