Badminton: Mikst w finale, debel z brązem

Dwa kolejne medale akademickich mistrzostw Europy zapewnili sobie polscy badmintoniści. Do brązu w drużynie dołożyli dziś co najmniej srebro Anety Wojtkowskiej i Pawła Pietryi oraz brąz Wojtkowskiej i Kornelii Marczak.

Paweł Pietryja i Aneta Wojtkowska są rozstawieni z w turnieju z jedynką i jak najbardziej zasłużenie awansowali do finału. W ćwierćfinale i półfinale grali z parami tureckimi. Najpierw namordowali się przez trzy sety z Mert Tunc O i Merve Coban. Pierwszego seta Polacy nawet przegrali, w drugim z trudem okazali się lepsi, dopiero trzeciego zagrali na swoim normalnym poziomie i zwyciężyli bardzo pewnie. Lepiej zagrali nasi reprezentanci na mistrzostwa świata w badmintonie w półfinale przeciwko Yusuf Bay i Ozge Bayrak. Tu nerwów nie było, lecz pewne, dwusetowe zwycięstwo. A wydawało się, że ta druga turecka para może sprawić więcej kłopotów. W wielkim finale rywalami będą Francuzi Mateo Martinez i Alix Saumier.

Wojtkowska zagrała dziś także dwa mecze w deblu z Marczak. W ćwierćfinale sprawiły Polki małą niespodziankę – pokonały w dwóch setach, bez większych zresztą trudności, rozstawione z numerem 4. Słowenki Sabinę Magyar i Kaję Stankovic. Piękny mecz z rozstawionymi z jedynką Turczynkami Ozge Bayrak i Cemre Fere zagrały Polki w półfinale. Przez godzinę toczyły zażartą walkę o każdy punkt, nie pozwalając wyżej notowanym rywalkom na chwilę oddechu. Pierwszego seta minimalnie przegrały – 19:21, drugą partię w identycznym stosunku wygrały. W decydującej partii zabrakło już nieco szczęścia i sił i Turczynki wygrały do 16. Finał dla Bayrak u Fere, brązowe medale dla Anety i Kornelii.

Nie pograła sobie za to w ćwierćfinale singla Kornelia Marczak. Brytyjka Lilian Yang, rozstawiona z dwójką pozwoliła polskiej rywalce zdobyć po 3 punkty w każdym z dwóch setów. To niestety nie był dobry występ Kornelii, która dotąd w Ljubljanie spisywała się bardzo dobrze.

Wyniki dzisiejszych ćwierćfinałów i półfinałów TUTAJ

Bartosz Szafran4711 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.